میزان تقاضای بریتانیا تا ۹۰ درصد افزایش یافته است

0

[ad_1]

گل‌فروشان ترکیه برای ارسال گل به بریتانیا به جای کامیون به هواپیماهای باربری متوسل شده‌اند تا بلکه بتوانند سیل سفارشات گل آن کشور پس از درگذشت ملکه الیزابت دوم را برآورده کنند.

به گزارش رویترز، سلجوخ چلیبی، یکی از اعضای مبادلات کالای آنتالیا، می‌گوید که سفارش ‌گل‌های تک شاخه از زمان مرگ ملکه بریتانیا تا ۹۰ درصد افزایش یافته است و گلفروشان ترکیه تنها توانسته‌اند که حدود ۴۰ درصد از درخواست‌ها را برآورده کنند.

چلیبی به رویترز گفت: «پایان فصل [تولیدات گل] در استان مدیترانه‌ای آنتالیا است. تولیدات [گل] در ارتفاعات استان جنوبی اسپارتا هم در این زمان رو به کاهش است.»

چلیبی گفت که افزایش تقاضا، گلفروشان را مجبور به اجاره هواپیما برای تحویل گل به بریتانیا کرده که در مقایسه با ترانزیت یک هفته‌ای گل با کامیون، سریعتر است و تنها یک روز به طول می‌انجامد.

شرکت هواپیمایی باربری «ترکیش کارگو» که زیر مجموعه شرکت هواپیمایی «ترکیش ایرلاین» است، اعلام کرده که تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار شاخه گل به وزن حدود ۱۳ تن را، برای مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم، از آنتالیا و اسپارتا به بریتانیا ارسال کرده است.

آمار رسمی نشان می دهد که صادرات گل ترکیه به بریتانیا، بین ۵ تا ۱۲ سپتامبر، در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، ۴۰ درصد افزایش یافته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.