میزبان برنامه‌های روز جهانی گردشگری ۲۰۲۵ انتخاب شد

0

[ad_1]

بر اساس تصمیمات اخذ شده در  پنجاه و نهمین نشست کمیسیون منطقه‌ای جنوب آسیا سازمان جهانی گردشگری، برنامه‌های روز جهانی گردشگری ۲۰۲۵  در مالزی برگزار می‌شود.

مالزی به‌عنوان میزبان برنامه‌های روز جهانی گردشگری ۲۰۲۵ در پنجاه و نهمین نشست کمیسیون منطقه‌ای جنوب آسیا سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) انتخاب شد.

سی‌وپنجمین نشست مشترک منطقه شرق آسیا و جنوب آسیا هم‌زمان با پنجاه و نهمین نشست کمیسیون منطقه‌ای جنوب آسیا سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در شهر پنوم‌پن کشور کامبوج برگزار شد.

تعیین میزبان روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۵ با توجه به چرخشی بودن این رویداد مهم در میان مناطق ۶گانه سازمان جهانی گردشگری و میزبانی منطقه جنوب آسیا در سال ۲۰۲۵ مورد بررسی اعضای نشست قرار گرفت و مالزی به‌عنوان میزبان برنامه‌های روز جهانی گردشگری ۲۰۲۵ انتخاب شد.

از سال ۱۹۸۰ سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر ( پنجم مهر) را به‌عنوان روز جهانی گردشگری در قالب برنامه‌های متنوع جشن می‌گیرد، در ایران هم‌زمان با این روز «هفته گردشگری» آغاز می‌شود.

رایزنی برای توسعه گردشگری میان ایران و کشورهای هدف آسیا

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای شرکت در این اجلاس به کامبوج سفر کرده است.

وی علاوه بر دیدار با زوراب پولولیکاشویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، در دیدارهای متعدد با مقامات گردشگری کشورهای مختلف آسیایی مانند مالزی، اندونزی، چین و هند،‌زمینه ایجاد یا اجرای تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک را فراهم و بر گسترش روابط گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای هدف منطقه آسیا تاکید کرد.

این مقام مسئول در نشست با معاون گردشگری وزارت فرهنگ و گردشگری چین به‌منظور نحوه اجرایی کردن تفاهم‌نامه همکاری گردشگری دو کشور تاکید کرد.

شالبافیان با حضور در کنفرانس کدهای بین‌المللی حمایت از حقوق گردشگران و نتایج اولیه اقدام به‌منظور تعریف چارچوب‌های قانونی جهت رعایت حقوق گردشگران پس از همه‌گیری کرونا را اعلام کرد.

در این نشست چالش‌ها و فرصت‌های موجود در بخش آسیا و اقیانوسیه و همچنین اقدامات موثر صورت گرفته از سوی منطقه برای بازگرداندن اعتماد به گردشگری جهت انتخاب این مقاصد مورد بررسی قرار گرفت و در پی آن تبادل ایده و تجربه‌های حاصل محقق شد.

 ایران یکی از ۳۴ عضو اصلی شورای اجرایی در بدنه تصمیم‌گیر و یکی از دو نماینده جنوب آسیا تا سال ۲۰۲۵ است، ایران همچنین به‌عنوان نماینده منطقه جنوب آسیا در دو کمیته آموزش آنلاین و کمیته امور اعضای وابسته عضویت دارند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.