نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا؛ پیشتازی جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان

0

[ad_1]

با پایان یافتن رای‌گیری در شماری از ایالت‌های شرقی و مرکزی آمریکا در شامگاه سه‌شنبه، شمارش آرا آغاز شده است و نتایج اولیه حاکی از پیشتازی جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان است.

رویترز می‌گوید، در شمارش آرا تا ساعت ۲۲ سه‌شنبه به وقت واشینگتن دی سی، جمهوریخواهان ۱۰۶ کرسی از ۴۳۶ کرسی مجلس نمایندگان را به دست آوردند و دموکرات‌ها ۵۷ کرسی را کسب کرده‌اند . طبق این گزارش، تا این ساعت، سه نماینده دموکرات شکست خورده‌اند و تاکنون هیچ یک از نمایندگان جمهوری‌خواه شکست نخورده‌اند.

شبکه «ام ان بی سی» می‌گوید جمهوری‌خواهان اگر بتوانند فقط پنج کرسی را به دست بیاورند و هیچ کرسی را از دست ندهند، اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست خواهند آورد.

صاحب نظران مسائل انتخابات آمریکا معتقدند که حزب رئیس جمهوری در انتخابات در اولین میان‌دوره‌ای شکست می‌خورند. اما ابعاد چنین شکستی می تواند تعیین کننده باشد.

انتخابات میان‌دوره‌ای سنا

رویترز می‌گوید، در انتخابات سنا تا ساعت ۱۰ شامگاه سه‌شنبه تاکنون تغییری روی نداده است. هنوز هیچ یک از آن دسته از نمایندگان سنا از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات که در حوزه انتخابیه آنها انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار شده است، شکست نخورده‌اند.

این خبر به مرور تکمیل می‌شود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.