نخست وزیر اسرائیل از بیمارستان مرخص شد؛ نصب دستگاه مراقبت عملکرد قلب برای نتانیاهو

0

[ad_1]

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر ۷۳ ساله اسرائیل، پس از یک شبانه‌روز بستری بودن در بیمارستان در حالی روز یک‌شنبه ۲۵ تیر مرخص شد که پزشکان «هولتر» زیرجلدی در بدن او کارگذاری کردند تا به رصد منظم قلب او ادامه دهد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، دکتر عامیت سِگِو، رئیس بخش قلب و عروق در این بیمارستان گفت تشخیص ما پس از انجام همه آزمایش‌ها «کم‌آبی بدن» بود.

این پزشک ارشد تأیید کرد که هولتر زیر جلدی در بدن او کارگذاری شد تا از این به بعد نیز رصد وضعیت قلبی او ادامه یابد.

بنیامین نتانیاهو روز شنبه پس از انتقال به بیمارستان «شیبا» در تل‌آویو در یک ویدئو گفت که در طول روز در ساحل دریاچه بوده و گرمازده شده است.

او در این ویدئو به مردم توصیه کرد که در هوای داغ این روزهای اسرائیل، از بودن زیاد در زیر آفتاب خودداری کرده و مرتبا آب بنوشند.

اما به‌ نوشته روزنامه جروزالم‌پست، پروفسور رافی کاراسو، یک پزشک سرشناس متخصص مغز و اعصاب و مدیریت درد، یک‌شنبه به رادیوی اف.ام-۱۰۳ متعلق به روزنامه معاریو گفت٬ مشکلات جسمی آقای نتانیاهو «بیش از گرمازدگی بود» زیرا اگر تنها موضوع گرمازدگی در میان بود، نیازی به بستری شدن بیش از ۲۴ نمی‌داشت.

منابع پزشکی در بیمارستان «شیبا» گفته بودند که آقای نتانیاهو پس از یک روز در هوای داغ ساحل، در اقامتگاه شخصی خود در شهر قیصریه از هوش رفت.

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل یک‌شنبه اعلام کرد که نتایج آزمایش‌های او عادی بوده است.

نشست هفتگی منظم دولت در روزهای یک‌شنبه که روز آغاز هفته در اسرائیل محسوب می‌شود، به دلیل وضعیت تندرستی آقای نتانیاهو به ادامه هفته موکول شد.

بنیامین نتانیاهو طولانی‌ترین دوره رهبری تاریخ اسرائیل را دارد اما از پس از بازگشت او به قدرت در هفت ماه پیش، سیاست‌های او این بار کشورش را با موج دامنه‌دار اعتراضات روبرو کرده و حامیان و مخالفان دولت او را در کشمکشی بی‌سابقه در برابر هم قرار داده است.

هم‌زمان با بستری شدن آقای نتانیاهو در بیمارستان، تجمع‌های اعتراضی دیگری با شرکت ده‌ها هزار تن در شامگاه شنبه در تل‌آویو و شهرهای دیگر اسرائیل علیه دولت برگزار شد.

معترضین علیه تغییرات قضایی که روند قانونی آن کماکان در مجلس اسرائیل در جریان است، به پا خاسته‌اند.

با وجود هفت ماه اعتراضات بی‌وقفه که بر اقتصاد، ارتش و بسیاری دیگر از امور اسرائیل اثرات منفی عمیقی گذاشته، دولت بنیامین نتانیاهو اعلام کرده که بخش‌های دیگر لایحه تغییرات قضایی را به رأی‌گیری «کنست» خواهد گذاشت.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.