نگرانی مقامات اسرائیلی از اظهارات اخیر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا

0

[ad_1]

به گفته چهار مقام اسرائیلی، بیانیه‌ای که ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، در جلسه هفته گذشته مجلس نمایندگان درباره برنامه هسته‌ای ایران بیان کرد، باعث نگرانی مقامات دفاعی و اطلاعاتی اسرائیل شده‌ است.

بنا بر این گزارش که در اکسیوس منتشر شده، نگرانی‌ها تا جایی پیش رفت که مقامات اسرائیلی از دولت بایدن در این مورد توضیح خواسته‌اند.

به گزارش وبسایت اکسیوس، مارک میلی که در یک کمیته فرعی دفاعی در مجلس نمایندگان سخن می‌گفت، تصریح کرد که ایالات متحده متعهد است که ایران به «سلاح هسته‌ای میدانی» دست پیدا نکند.

به گفته این چهار منبع، کلمه «میدان» در سخنان میلی برای آن‌ها این تصور را ایجاد کرد که ایالات متحده سیاست خود را در قبال ایران تغییر داده و ممکن است برنامه هسته‌ای «نظامی» ایران را تحمل کند.

زمان لازم برای تولید سلاح هسته‌ای توسط جمهوری اسلامی هم که توسط ژنرال ارشد آمریکایی تخمین زده شد، برای مقامات اسرائیلی نگران کننده بود.

ژنرال میلی گفت که ایران در مرحله‌ای قرار دارد که برای تولید اورانیوم غنی‌سازی شده برای ساخت سلاح هسته‌ای، فقط «دو هفته» و برای تولید سلاح هسته‌ای نیز نیازمند «تنها چند ماه» است.

مقامات اسرائیلی گفتند که آنها از ارزیابی میلی از زمان مورد نیاز ایران برای تولید سلاح هسته‌ای، پس از دستیابی به مقدار کافی از اورانیوم غنی‌شده با خلوص ۹۰ درصد، نگران هستند.

این مقامات شامل مقامات ارشد دفتر نخست‌وزیری، وزارت دفاع، ارتش اسرائیل، وزارت خارجه و موساد که همگی با موضوع ایران سر و کار دارند، عنوان‌ شده‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.