نیاز فاطمه سپهری به عمل قلب باز؛ تا «علف هرز ۵۷» را از خاک ایران در نیاورم دست‌بردار نیستم

0

[ad_1]

برادر فاطمه سپهری می‌گوید نتایج عمل آنژیوگرافی نشان داده دو رگ از سه رگ اصلی قلب او گرفتگی ۹۵ درصدی دارد و انجام عمل قلب باز ضروری است.

محمدحسین سپهری، معلم و فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، روز پنج‌شنبه ششم مهر با انتشار عکسی از گزارش آنژیوگرافی خواهرش فاطمه سپهری در بیمارستان نوشت که نتیجه آنژیوگرافی حاکی از آن است که دو رگ از سه رگ اصلی قلب خانم سپهری بیش از ۹۵ درصد گرفتگی دارد و باید سریعا عمل قلب باز انجام دهد.

او همچنین با اعلام این که پس از عمل موفق‌شده لحظاتی فاطمه سپهری را ملاقات کند، در ویدئویی یک پیام از طرف این زندانی سیاسی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی اعلام کرد.

محمدحسین سپهری گفت: «خواهرم یک پیام داشت و از من خواست به علی خامنه‌ای بگویم آن علف هرزی که در سال ۵۷ در خاک پاک این مملکت رشد کرد و ما برایش همه چیز دادیم و حتی خون دادیم را تا از ریشه در نیاورم دست‌بردار نیستم! مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی!»

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد روز چهارشنبه در پی «ناراحتی قلبی» به بخش اورژانس بیمارستان قائم در مرکز خراسان رضوی انتقال یافت.

این زندانی سیاسی «در دو سال گذشته سه بار عمل جراحی انجام داده» که «سومین بار از طرف زندان» اعزام شده بود، اما پس از عمل جراحی با وجود این که پزشک معالج تأکید داشت «تکمیل دوره درمان باید خارج از محیط زندان باشد، زیرا فشار عصبی زندان روال درمان را کاملا متوقف می‌کند.» اما به گفته محمدحسین سپهری «متأسفانه آقایان نه تنها مخالفت کردند بلکه به روش‌های مختلف شکنجه‌هایی را اعمال کردند.»

برادر فاطمه سپهری در شرح وضعیت او در ماه‌های گذشته توضیح داد، «دستور و تجویز پزشک را برای کار درمانی، فیزیوتراپی، و حتی یک ام‌آر‌آی ساده انجام ندادند» و در ادامه «این فشارها و شکنجه‌هایشان آخرین روششان این بود که در اتاقشان پنجره‌هایی را که فقط می‌شد روز و شب را تشخیص داد به طور کامل بستند.»

به گفته او، «فشارهایی که اعمال کردند موجب شد» فاطمه سپهری دچار «بیماری قلبی» شود و «هفته گذشته پزشک زندان توصیه کرده بود» از او «اکوی قلب و تست ورزش بگیرند و متأسفانه در این ۱۰ روز باز هم انجام ندادند.»

برادر فاطمه سپهری اضافه کرد که در پی ممانعت مقامات قضایی از طی روند درمانی این زندانی سیاسی، «یک نصف شب گذشته قلب خواهرم گرفته و با داد و فریاد هم‌اتاقی‌هایش منتقلش کرده‌اند به بهداری زندان و با مخالفت مأموران اطلاعات و قاضی ناظر زندان» او را «تا بعد از ظهر نگه داشتند تا شرایط کاملا اورژانسی شد و الآن منتقلش کردند به اورژانس بیمارستان قائم.»

محمدحسین سپهری خطاب به رهبر جمهوری اسلامی گفت: «علی خامنه‌ای! تو که مدام روضه می‌خوانی از زندان‌های هارون، از زندان حجاج [بن یوسف]، از موسی ابن جعفرتان که بی‌گناه در زندان بود، خبر داری در زندان‌های خودت چه خبر است؟ بله خبر داری! لعنت بر خامنه‌ای!»

در پایان این پیام ویدئویی، خانواده فاطمه سپهری شعار «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» را با هم تکرار کردند.

فاطمه و محمدحسین سپهری، دو فعال سیاسی مخالف حکومت، هر دو از امضاکنندگان بیانیه‌های موسوم به «بیانیه ۱۴» برای گذار از جمهوری اسلامی و استعفای رهبر آن علی خامنه‌ای بوده‌اند.

فاطمه سپهری که در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد، پیش از بازداشت به صدای آمریکا گفته بود: «مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.»

محمدحسین سپهری پیش از این نیز بارها نسبت به وضعیت سلامت خواهرش در زندان هشدار داده و در گفت‌وگو با صدای آمریکا درباره تغییر عقیده‌اش پس از تجربه زندان گفته است.

فاطمه سپهری که همسر یکی از جان‌باختگان جنگ ایران و عراق است، پیش از این تأکید کرده بود اگر علی خامنه‌ای از «شهدا» سوءاستفاده کند، «از خجالتش در می‌آیم.»

فشارها بر این زندانی سیاسی در زندان وکیل‌آباد مشهد، پس از این اظهارات افزایش یافته است.

اهمال در رسیدگی درمانی فاطمه سپهری در حالی است که در روزهای گذشته فرامرز جاویدزاد، زندانی کلیمی دوتابعیتی در پی محرومیت از حق درمان در زندان اوین جان باخته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.