هشدار فراجا در خصوص تورهای کم هزینه

0

[ad_1]

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا در خصوص تبلیغات فریبنده تورهای با هزینه پایین هشدار داد.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا به شهروندان هشدار داد از پرداخت وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه‌های پایین هستند پرهیز کنند.

سرهنگ محمد شریفی، رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا گفت:

با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و شروع تعطیلات نوروز برخی شهروندان از هم‌اکنون برنامه‌ریزی لازم برای انجام مسافرت‌های نوروزی را کرده‌اند و ضمن مراجعه به آژانس‌های مسافرتی اقدام به تهیه بلیط می‌کنند.

وی افزود:

به همین منظور افراد سودجو و کلاهبردار از این موقعیت سوءاستفاده کرده و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع‌رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به تلفن همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات فریبنده می‌کنند.

سرهنگ شریفی با بیان اینکه این افراد شیاد در خصوص اعزام مسافران و گردشگران در ایام نوروز به شهرها و کشورهای مختلف از طریق تورهای گردشگری فعالیت می‌کنند، تصریح کرد:

در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه نسبت به تهیه بلیط اقدام و هنگام سررسید پرواز پس از مراجعه به فرودگاه پی به جعلی بودن بلیط‌ها برده و سپس متوجه می‌شوند شرکت مذکور تعطیل و متهمان متواری شده‌اند.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان گفت که برای انجام مسافرت و جهت تهیه بلیط به مراکز و آژانس‌های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه‌های پایین هستند بپرهیزید، تاکید کرد:

به آگهی‌هایی که در فضای مجازی، روزنامه‌های کثیرالانتشار، سطح شهر یا معابر عمومی در خصوص اعزام گردشگر به خارج از کشور توسط تورهای گردشگری (علی الخصوص در ایام تعطیلات نوروز) مشاهده می‌کنید، اعتماد نکنید.

سرهنگ شریفی گفت:

برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارتخانه‌ها مراجعه کنید و از دادن مدارک به افراد ناشناس یا افرادی که خود را نماینده آژانس‌ها معرفی می‌کنند یا شرکت‌ها و آژانس‌های غیر معتبر خودداری کنید.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.