هفته هنر و فرهنگ؛ پیام هنر از دور، اشک جهان برای مهسا، از دیوار نترس 

0

[ad_1]

مسعود بهنود، روزنامه‌نگار

جهان، نام مهسا را تکرار کرد

منبع تصویر، Ahmad Morshed loo

توضیح تصویر،

جهان، نام مهسا را تکرار کرد

مهسا نام دختری است که از سقز آمده بود به پایتخت، آمد و بعد جهان نام او را به ده‌ها زبان تکرار کرد. دو روز بعد دم دمای صبح در گورستان سقز به خاک سپرده شد. هنوز هفته‌ای نگذشت و هنوز عامل قتل وی معلوم نشد، صدها هنرمند مشهور از چهار گوشه جهان، برای مادر و پدرش دل سوزاندند. مهسا امینی نشانه‌ای ماندگار از فرشته‌هایی که هر قرن یک بار ظاهر می‌شوند و ظهورشان طلوع معجزه‌ایست که راهی دراز را  یکشبه می‌رود.  

منبع تصویر، Ahmad Morshed loo

توضیح تصویر،

زنان در هیات خود

در هفته‌ای که ارتش روسیه و اوکراین درگیری‌ها را تازه کردند، غربی‌ها هم فریاد کشیدند و مسکو را تهدید کردند. سرمای زودرس اروپا و آمریکا نفس برید، توفان بی‌لگام. درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان، که به تنهایی خطرساز است. طالبان میلیون‌ها افغان را رها کرده بی‌قوت و بالاپوش، بچه‌های بی‌مدرسه و نالان از سرما… در چنین دنیایی بنیان اقتصاد جهان لرزان است، تنها آفریقا است که همانند پیش در فقر مانده. چنین دنیایی تنها به سوخت برای زمستان چشم دوخته، همان که روس‌ها به اقیانوس رها کردند. 

و این دنیای بی‌لگام بر کدام خبر دل سوزاند و اشک ریخت، الا پیکر مهسا دختر نازک  تن ایرانی. کمترسابقه یافته که صدها تن از دانشمندان بزرگ جهان، همزبان با بلندآوازان هنر و روسای دولت‌های جهان، از مرگی معصوم خبر دهند و بر مرگش دل بسوزانند.  

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.