همزمانی بسته شدن دفاتر توییتر و اخراج کارکنان توییتر

0

[ad_1]

شرکت توییتر روز جمعه دفترهای کار خود را به طور موقت بست، دسترسی کارکنان به سامانه های داخلی را قطع کرد و به کارمندانش گفت نامه اخراجی یا ابقایشان را از طریق ایمیل دریافت خواهند کرد.

این اقدام پس از یک هفته سردرگمی و عدم اطمینان در مورد آینده توییتر تحت مالکیت ایلان ماسک صورت گرفت. مدیریت جدید این شرکت در ایمیلی به کارکنان خود اعلام کرد که تا ساعت۹ صبح به وقت غرب آمریکا (۱۰ و ۳۰ به وقت ایران) موضوع کاهش نیروها را به آگاهی کارکنانش می‌رساند.

در ایمیلی که روز پنجشنبه به دست رویترز رسیده، آمده است: «در تلاش برای کشاندن توییتر در مسیر درست، از روز جمعه روند سخت کاهش جهانی کارکنان را انجام خواهیم داد.»

بر اساس این ایمیل، ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، اخراج تقریبا نیمی از کارکنان توییتر یعنی حدود سه هزار و هفتصد کارمند این شرکت را اخراج می‌کند.

او می‌گوید این اخراج‌ها برای کاهش هزینه‌ها و پیشبرد یک اخلاق کاری جدید است. براساس توییت های کارکنان توییتر، کارکنان بخش‌های: فنی‌مهندسی، ارتباطات، تولید محتوا و محصولات مشمول این موج اخراج شده‌اند.

ایلان ماسک وعده کرده آزادی بیان را به توییتر بازگرداند و همزمان از سقوط آن به «دوزخ» جلوگیری کند؛ با این همه، وعده‌های او نتوانسته مانع از تهدید آگهی‌دهندگان بزرگ توییتر برای قطع آگهی‌های خود شود.

خودروسازی فولکس واگن به مجموعه‌های خود توصیه کرده تا اطلاع ثانوی از درج آگهی بازرگانی در توییتر خودداری کنند. پیش از آن نیز شرکت‌های جنرال موتورز و جنرال میلز چنین تصمیمی گرفته بودند.

ایلان ماسک در توییت صبح جمعه خود «فشار» فعالان حقوق مدنی بر آگهی‌دهندگان بزرگ را عامل «کاهش شدید درآمد» دانسته و گفت: «فعالان حقوق مدنی در تلاشند تا آزادی بیان را در آمریکا نابود کنند. وی همچنین تلاش فعالان حقوق مدنی در دفاع از کارکنان اخراجی را «حمله به متمم اول قانون اساسی آمریکا» نامید.»

توییتر تاکنون به درخواست رویترز برای پاسخگویی در باره این ادعای ایلان ماسک پاسخ نداده است.

کارکنان توییتر نیز با استفاده از هشتگ #OneTeam اعتراض خود را نسبت به اخراج همکاران خود ابراز کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.