واشنگتن پرداخت بخشی از کمک‌های نظامی به مصر را به دلیل وضعیت حقوق‌بشر متوقف کرد

0

[ad_1]

مقامات آمریکایی روز چهارشنبه گفتند که دولت بایدن تصمیم گرفته‌است تنها بخشی از کمک‌های نظامی آمریکا به مصر را تسهیل کند و پرداخت ۱۳۰میلیون دلار از کمک‌‌های نظامی خارجی به مصر را به دلیل بی‌توجهی قاهره به الزامات حقوق بشری متوقف کند.

این درحالی است که به گزارش رویترز واشنگتن به دلیل اینکه تشخیص داد قاهره در زمینه وضعیت بازداشت‌های سیاسی پیشرفت‌هایی داشته است، اجازه داد تا بخشی از بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری کمک‌های نظامی به مصر پرداخت شود.

مقامات گفتند آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، به این نتیجه رسید که قاهره با آزادی صدها نفر از زندانیان، پیشرفت‌هایی در زمینه بازداشت های سیاسی و مراحل قانونی داشته است.

پیشتر گروه‌های حقوق بشری تلاش کرده‌‌ بودند تا همه ۳۰۰ میلیون دلار کمکی که کنگره آمریکا پرداخت آن به مصر را معلق کرده بود، پرداخت نشود.

توقف ۱۳۰ میلیون دلاری که بلینکن تصمیم گرفته است به مصر پرداخت نکند برابر با ۱۰ درصد از بودجه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری است که ایالات متحده به مصر کمک می‌کند.

یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا گفت که وکلای این وزارتخانه تشخیص دادند که این ۱۰درصد حداکثر رقمی است که می‌توان پرداخت آن به مصر را در سال جاری میلادی تعلیق کرد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.