والدین یک زن ایتالیایی می‌گویند دخترشان در ایران بازداشت‌ شده است

0

[ad_1]

پس از انتشار بیانیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مبنی بر دستگیری ٩ تبعه خارجی، والدین یک زن ایتالیایی می‌گویند که دخترشان در میان بازداشت‌شدگان اخیر است.

والدین آلسیا پیپرنو، ٣٠ ساله از شهر رم، که به مدت چهار روز از او بی‌خبر بودند به روزنامه ایل‌مساجرو ایتالیا گفته‌اند که روز یکشنبه با دریافت تماسی از او، از بازداشتش مطلع شده‌اند.

به نوشته این روزنامه،‌ او در تماس با والدینش گفت:‌ «آنها من را دستگیر کردند. من در زندانی در تهران هستم. لطفا کمکم کنید.»

وزارت امور خارجه ایتالیا تا زمان تنظیم این خبر، هیچ اظهارنظری درباره هویت آلسیا پیپرنو ارائه نکرده و از ارائه توضیحات بیشتر درباره بازداشت و وضعیت پیپرنو طفره رفته است.

سازمان عفو ایتالیا با انتشار توئیتی از این وزارتخانه خواسته است تمام توان خود را برای آزادی آلسیا به کار گیرد.

بنا به گفته پدرش آلسیا قصد داشت تولد ۳۰ سالگی خود را در جمع دوستانی از ایران و لهستان برگزار کند. بر اساس مستندات و پست‌های صفحه آلسیا، او طی شش سال گذشته مشغول جهانگردی بوده و دو ماه گذشته را در ایران سپری کرده است.

او همچنین در صفحه اینستاگرامی خود از جنبش اعتراضی زنان ایران حمایت کرده و نوشته بود: «افراد بسیار زیادی جان‌شان را از دست داده‌اند. افراد بسیار زیادی هرگز رنگ آن آزادی را که برای رسیدن به آن خطر کرده‌اند و جنگیده‌اند نخواهند دید. اما اگر روزی این کشور آزاد شود، به لطف این مردم، این دخترانی که به خیابان‌ها می‌آیند و حجاب‌شان را می‌سوزانند، و این مردانی که برای زنان‌شان می‌جنگند، خواهد بود.»

در پی کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، شهرهای مختلف ایران صحنه تظاهرات گستره علیه جمهوری اسلامی هستند که با سرکوب خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی دولت ایران مواجه شده‌اند.

در همین ارتباط، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعتراضات را «اغتشاشات» و نتیجه دخالت آمریکا و دولت‌های خارجی دانست. در این اطلاعیه به بازداشت ده‌ها نفر از جمله ٩ تبعه خارجی اشاره شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.