واکنش‌ها به مصوبات جنجالی شورای عالی فضای مجازی؛ طرح صیانت کلید خورد؟

0

[ad_1]

شورای عالی فضای مجازی

منبع تصویر، SHARGH

توضیح تصویر،

واکنش‌ها به مصوبات شورای عالی فضای مجازی ادامه دارد

واکنش‌های گسترده روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به تصویب بخش‌های مهمی از طرح معروف به « صیانت» در شورای عالی فضای مجازی ادامه دارد و روزنامه‌هایی مانند اعتماد ملی، تصویب این طرح با حضور رئیس جمهوری را «خلاف» وعده‌های انتخاباتی ابراهیم رئیسی می‌دانند.

پس از ماه‌ها بحث و حاشیه‌ها در مجلس ایران برسر طرح صیانت، روز گذشته شورای عالی فضای مجازی به ریاست ابراهیم رئیسی سه مصوبه این شورا را ابلاغ کرد تا به طور غیرمستقیم طرح صیانت که مدت‌ها درمجلس با دست‌انداز روبرو شده بود، به شکل تازه‌ای عملیاتی شود.

به گزارش رسانه‌های ایران، براساس مصوبه دیروز این شورا، کمیسیون عالی تنظیم مقررات با ترکیب نماینده‌هایی از سپاه پاسداران، سازمان صدا و سیما، وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی و دو عضو حقیقی این شورا در جایگاه «تنظیم‌گر تنظیم‌گران» فضای مجازی ایفای نقش می‌کند.

به گفته روزنامه اعتماد « مطابق مصوبه دیروز شورای عالی فضای مجازی، تركیب اعضای این كمیته تنظیم‌گر، با حضور چهره‌های مرتبط با نهادهای دولتی و حاكمیتی و بدون مشاركت جدی بخش خصوصی، تشكل‌های مدنی، نمایندگان كسب و كارهای آنلاین و سایر نهادهای مردمی تعیین خواهد شد» و نمایندگان بخش خصوصی «در صورت نیاز» و «برای مشورت» خواهد بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.