واکنش‌ حکومت به قهرمانی تیم فوتبال ساحلی؛ تهدید روزنامه دولت، هشدار فدراسیون فوتبال

0

[ad_1]

در حالی که رفتار بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جام بین‌قاره‌ای در امارات متحده عربی، با استقبال افکار عمومی ایران روبه‌رو شده بود، ظاهرا این رویداد به مذاق مقامات جمهوری اسلامی خوشایند نبود.

سعید پیرامون، بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی، که در فینال به برزیل گل زد، با شادی گل خاصی که ارائه کرد به سرعت سوژه رسانه‌های اجتماعی شد. پیش از آن و در بازی قبلی تیم ملی ایران، نخواندن سرود «جمهوری اسلامی» توسط بازیکنان تیم فوتبال ساحلی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود.

تیم ملی ساحلی ایران، روز یکشنبه، در فینال این مسابقات، با پیروزی بر تیم ملی برزیل به مقام قهرمانی رسید، اما در مراسم دریافت جام خوشحالی نکرد. پس از پایان مسابقه نیز، تعدادی از ایرانیان حاضر در مسابقه بیرون از ورزشگاه با شعارهایی از اعتراضات سراسری در ایران حمایت کردند.

در پی این ماجراها، روزنامه دولتی «ایران»، در شماره روز دوشنبه خود، با گلایه از دولت امارات متحده عربی به عنوان میزبان رقابت‌های فوتبال ساحلی جام بین قاره‌ای ۲۰۲۲ عدم برخورد با تجمع را نکوهش کرد و تاکید کرد که «تبعات این اقدام خصمانه» به زودی «دامن این کشور را خواهد گرفت.»

روزنامه ایران نوشت: پس از مسابقه فوتبال ایران و امارات در چهاردهم آبان‌ماه، «برخی از تماشاگرانی» که در ورزشگاه فوتبال ساحلی شهر دوبی حضور داشتند، «بیرون از ورزشگاه» تجمع کردند و «شعار‌های ساختار شکنانه» علیه نظام جمهوری اسلامی سر دادند و با آنها هیچ برخوردی نشد.

ساعاتی بعد هم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی با صدور بیانیه‌ای، قهرمانی تیم فوتبال ساحلی را به علی خامنه‌ای تبریک گفت.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی، در این بیانیه قهرمانی تیم فوتبال ساحلی در مسابقات جام بین‌قاره‌ای را ابتدا به «مقام معظم رهبری و خانواده‌های شهدا» تبریک گفت و در انتها از «ملت شریف» نام برد.

فدراسیون در این بیانیه ضمن «بی‌خرد» و«فرصت‌طلب» نامیدن معترضان بیرون ورزشگاه، وعده رسیدگی به پرونده «اشخاصی» را داد که «اخلاق حرفه‌ای و ورزشی» را رعایت نکردند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.