ورود ممنوع‌های قطر برای تماشای بازی‌های جام جهانی 2022

0

[ad_1]

تماشگران بازی‌های جام جهانی 2022 در حالی آماده سفر به قطر می‌شوند که ناآگاهی از قوانین سفر به این کشور می‌تواند چالش‌هایی جدی برای آن‌ها ایجاد کند.

گردشگران از سراسر جهان در حالی برای تماشای جام جهانی ۲۰۲۲ راهی قطر می‌شوند که ناآگاهی از قوانین سفر به این کشور می‌تواند برای مسافران مشکلاتی را ایجاد کند.

بنابر اعلام اداره گمرک دولت قطر، مسافران پس از دریافت چمدان‌هایشان می‌توانند با عبور از بخش گمرک از فضای فرودگاه خارج شوند. در فرودگاه دومسیر گمرکی برای انتخاب وجود دارد؛ اگر فرد چیزی برای اظهار به گمرک ندارد، کانال سبز را انتخاب می‌کند؛ در غیر این صورت باید از مسیر قرمز حرکت‌ کنند. توصیه شده است، اگر «چیزی برای اعلام و اظهار» دارید، کانال قرمز را انتخاب کنید.

بر اساس قانون قطر وارد کردن مشروبات الکلی، مواد مخدر، بیش از ۴۰۰ نخ سیگار، وسایل شخصی و هدایایی که ارزش آن‌ها بیش از ۸۲۵ دلار آمریکا باشد و فرآرده‌های گوشت خوک به این کشور ممنوع است.

شایان ذکر است خودداری از تسلیم اظهارنامه، ارائه اطلاعات نادرست یا خودداری از ارائه اطلاعات تکمیلی به گمرک در مورد منبع ارز، اسناد مالی قابل معامله، فلزات گران‌بها یا سنگ‌های قیمتی مشمول مجازات حبس حداکثر تا سه سال یا جزای نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال قطری (حدود ۲۷ هزار تا ۱۳۷ هزار دلار) یا دو برابر وجوه منتقل شده به‌همراه ضبط اموال خواهد بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.