وزیر خارجه آمریکا حمله سایبری ایران به آلبانی را محکوم کرد

0

[ad_1]

آنتونی بلینکن،‌ وزیر امور خارجه آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای دومین حمله سایبری ایران به سامانه‌های کنترل مرزی آلبانی را «که در پی حمله سایبری دو ماه پیش ایران به آلبانی روی داد» محکوم کرد.

در این بیانیه که روز سه‌شنبه ۲۲ شهریور منتشر شد وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به گفت‌و‌گوی خود با ادی راما، نخست وزیر آلبانی، درباره این حمله، بر همبستگی آمریکا با آلبانی و اهمیت همکاری دو کشور به عنوان متحدان ناتو در امنیت منطقه تاکید کرد.

وزارت کشور آلبانی شنبه ۱۹ شهریور اعلام کرد که سه روز بعد از اخراج دیپلمات‌های جمهوری اسلامی از آلبانی، یکی از سامانه‌های مرزی آن کشور برای بار دوم، توسط همان منبع ایرانی که پیشتر حملات سایبری کرده بود، مورد حمله قرار گرفت.

آلبانی، روز چهارشنبه گذشته دستور به اخراج دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران داد. اقدام آلبانی پس از حمله سایبری دو ماه پیش هکرهای وابسته به حکومت ایران صورت گرفت.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین با انتشار توییتی گفت: «ما حملات سایبری را، که ایالات متحده یا هم‌پیمانان ما در ناتو را هدف قرار می‌دهند، برنمی‌تابیم.»

آلبانی عضو ناتو است و دولت آمریکا در ارتباط با حمله‌های سایبری علیه این کشور اروپایی، وزیر اطلاعات و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را تحریم کرد. ناتو و اتحادیه اروپا هم حمله‌ها علیه آلبانی را محکوم کردند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.