ویروس کرونا؛ چین ۶۵ میلیون نفر را قرنطینه کرد

0

[ad_1]

دولت چین ۶۵ میلیون نفر را بر اساس محدودیت‌های مربوط به کووید ۱۹ قرنطینه کرد و به مردم توصیه کرده است که در تعطیلات سراسری که به زودی فرا می‌رسد مسافرت نکنند.

براساس آماری که مجله اقتصادی «کِیکسین» روز یکشنبه ۱۳ شهریور منتشر کرد، در ۳۳ شهر از جمله چند مرکز استان مقررات کامل و یا نسبی قرنطینه وضع شده است که بیش از ۶۵ میلیون نفر را شامل می‌شود.

به گزارش این رسانه، شیوع کرونا در ۱۰۳ شهر مشاهده شده که بالاترین تعداد از روزهای اول شیوع همه‌گیری در اوایل سال ۲۰۲۰ است.

به رغم تعداد اندک موارد ابتلا، نهادهای مسئول براساس سیاست موسوم به «کووید صفر» مقررات کامل یا نسبی قرنطینه را به اجرا گذاشته‌اند.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۵۴۴ مورد جدید از ابتلا به کرونا در این کشور با جمعیتی بالغ بر ۱.۴ میلیارد نفر شناسایی شده است.

براساس این مقررات، اکثر جمعیت ۲۱ میلیونی شهر چنگدو واقع در جنوب چین در منازل و یا مجموعه‌های مسکونی محل سکونت خود قرنطینه شده‌اند و در شهر تیانجین در شرق این کشور پس از شناسایی ۱۴ مورد جدید از ابتلا به کووید ۱۹، مدارس تعطیل و کلاس‌های درس به صورت آنلاین برگزار می‌شوند.

در شهر چنگدو مقررات قرنطینه در دو محله که ساکنان آن حدود یک میلیون نفر هستند لغو شده است، همه مدارس تعطیل هستند و کلاس‌های درس به صورت آنلاین برگزار می‌شود و قرار است تا روز چهارشنبه سه برنامه تست گسترده در سراسر شهر اجرا شود.

جشن نیمه پاییز که دومین تعطیلات سراسری و مهم کشور پس از سال نو چینی است روزهای ۱۹ تا ۲۱ شهریور برگزار می‌شود.

اقدامات سختگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برای فعالیت‌های اقتصادی، مسافرت و زندگی عادی مردم در چین محدودیت‌هایی فراوانی ایجاد کرده است ولی دولت و حزب کمونیست چین می‌گویند این سختگیری‌ها برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس ضروری است.

از زمان شروع همه‌گیری کرونا زندگی ده‌ها میلیون نفر تحت تاثير مقررات قرنطینه قرار گرفته و در برخی موارد آن‌ها را از خرید مواد غذایی، دسترسی به خدمات بهداشتی، دیدار اعضای خانواده و دوستان و سایر نیازهای روزمره زندگی محروم کرده است.

پنج هفته قرنطینه در شانگهای، بزرگترین شهر چین و یکی از مراکز مالی مهم کشور در بهار امسال به شدت به اقتصاد محلی لطمه زد، موجب اعتراض مردم و مهاجرت ساکنان خارجی از شانگهای شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس/ش.ر/ک.ر

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.