پاپ در پیام «عید پاک» برای برقراری صلح در اوکراین و خاورمیانه دعا کرد

0

[ad_1]

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز یکشنبه در پیام خود به مناسبت عید پاک برای برقراری صلح در اوکراین و خاورمیانه دعا کرد.

پاپ ۸۶ ساله در نیایش خود از خداوند خواست به مردم اوکراین در سفرشان به سوی صلح کمک کند و نور حقیقت عید پاک را بر مردم روسیه بتاباند.

از زمان لشکرکشی ولادیمیر پوتین به همسایه غربی خود در فوریه سال گذشته میلادی، پاپ فرانسیس هر هفته دست‌کم دو بار از مردم اوکراین به عنوان «شهید» یاد کرده و واژه‌هایی همچون تجاوز و قساوت را برای توصیف اقدامات روسیه به کار برده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان در بخش دیگری از نیایش خود از خداوند خواست همه زخمی‌ها و خانواده‌های جان باختگان را التیام بخشد، به زندانیان آزادی و بازگشت امن به خانواده‌های شان عطا کند، و قلب های جامعه بین‌المللی را برای تلاش به منظور پایان دادن به همه جنگ‌ها و خونریزی‌ها بگشاید.

پاپ فرانسیس همانند سال‌های گذشته این بار نیز برای برقراری صلح در خاورمیانه دعا کرد و خواهان توقف خشونت‌ها در اورشلیم و ازسرگیری گفت‌وگو میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان شد.

او ابراز امیدواری کرد در لبنان ثبات برقرار شود، عدالت درباره «مردم شهید روهینگیا» در میانمار جامه عمل بپوشد، و کمک‌های بیشتری به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه ارسال شود.

پاپ در ارتباط با نیکاراگوئه نیز همه کسانی را که از ابراز آزادانه و عمومی مذهب‌شان منع می‌شوند، به یاد آورد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.