پرواز بمب‌افکن‌ها نشانه تعهد ما به ثبات در منطقه است

0

[ad_1]

سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام می‌گوید پرواز بمب‌افکن‌های آمریکا در خاورمیانه به خاطر تعهد ایالات متحده به ثبات در این منطقه است.

جو بوچینو سخنگوی سنتکام یکشنبه شب ۲۲ آبان به کامبیز توانا از بخش فارسی صدای آمریکا گفت برای ما حرکت گروه پرواز بمب‌‌افکن، نشانه تعهد ما به امنیت منطقه‌ای، متحدان ما در منطقه است و نشان می‌دهد ما این توانایی را داریم که به سرعت منابع آماده نبرد را در منطقه و در کنار متحدان، مستقر کنیم.

وی افزود: ما روی حفظ نیروهایمان، سرمایه‌گذاری‌ روی بهترین‌ها و همچنین روی اتحاد متمرکز هستیم. ما به گسترش همکاری‌ها با متحدان در منطقه و همچنین بر نوآوری تمرکز کرده‌ایم.

این هفته دو بمب‌افکن بی-۵۲ ارتش ایالات متحده به همراهی جنگنده‌هایی از کشورهای هم پیمان آمریکا در خاورمیانه پرواز کردند. پیشتر یک سخنگوی نیروی هوایی اسرائیل روز پنجشنبه گفته بود دو جنگنده اف-۳۵ ارتش این کشور، بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا را پس از بازگشت از خلیج فارس و حین پرواز بر فراز قلمروی هوایی اسرائیل همراهی کردند.

جو بوچینو سخنگوی سنتکام یکشنبه شب در‌مورد حرکات اخیر بازدارنده سنتکام و این که آیا پاسخی به تهدیدی خاص در منطقه است، به صدای آمریکا گفت: در مورد تهدیدها، اطلاعات محرمانه و موارد اطلاعاتی چیزی نمی‌گویم اما می‌توانم بگویم به متحدان نظامی خود در منطقه و همچنین روی ثبات منطقه‌ای متعهد هستیم. ما این تعهد را هر روز نشان می‌دهیم و به آن ادامه می‌دهیم.

پیشتر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام نیز در توییتی درباره پرواز دو بمب‌افکن بی-۵۲ در منطقه تحت قلمرو این ستاد نوشته بود: پرواز دو بمب افکن بی-۵۲ ارتش آمریکا به مراهی جنگنده‌هایی از ۱۳ کشور هم‌پیمان در خاورمیانه نشانگر توانایی سنتکام در انتقال سریع نیروی نظامی و همکاری با شرکای منطقه‌ای برای اطمینان از ثبات و امنیت در این منطقه حساس است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.