پست‌های حاوی «مرگ بر خامنه‌ای» در فیس‌بوک مجاز است

0

[ad_1]

هیئت نظارت شرکت «متا» (شرکت مادر فیس‌بوک) روز دوشنبه تصمیم قبلی متا مبنی بر حذف یک متن در «فیس بوک» که از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» استفاده کرده بود را لغو کرد و گفت انتشار چنین شعاری ناقض مقررات منع تهدیدهای خشونت‌‌آمیز نیست.

هیئت نظارت «متا» که بودجه‌اش توسط شرکت متا تأمین می‌شود ولی مستقل عمل میکند اعلام کرد عبارت «مرگ بر خامنه‌ای» با توجه به سرکوب خشونت‌بار تظاهرکنندگان در سرتاسر ایران طی ماههای اخیر معمولاً به مفهوم «سرنگونی حکومت خامنه‌ای» است. به گفته هیئت نظارت، عبارت «مرگ بر خامنه‌ای» در چهارچوب وضعیت اجتماعی و سیاسی جاری در ایران به منزله یک شعار – و نه یک تهدید محرز – است.

این هیئت تصریح کرده است با توجه به شرایط سیاسی و اجتماعی ایران، «مرگ بر خامنه‌ای» شعاری سیاسی و انتقاد لفظی از عملکرد خامنه‌ای است و محتوای تهدید مستقیم او به مرگ ندارد.

شرکت «متا» در پی هجوم نظامی روسیه به اوکراین در فوریه سال میلادی گذشته برای انتشار شعارهای «مرگ بر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه، در شبکه های اجتماعی استثنا قائل شد و اعلام کرد از این طریق، به کاربران در منطقه اجازه میدهد خشم خود را از جنگ اوکراین ابراز کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.