پلیس آلمان «مرکز اسلامی هامبورگ» و ده‌ها دفتر وابسته به آن را بازرسی کرد

0

[ad_1]

وزارت کشور دولت فدرال آلمان روز پنجشنبه ۲۵ آبان با ورود به «مرکز اسلامی هامبورگ» و ده‌ها دفتر وابسته به این مرکز، جستجو برای یافتن شواهدی مبنی بر ضرورت ممنوعیت احتمالی فعالیت این مرکز را آغاز کرد.

به گزارش اشپیگل، پلیس از اوایل صبح پنجشنبه وارد عمل شده و ماموران ۵۴ ساختمان را در هفت ایالت مورد بازرسی قرار دادند. بر اساس این گزارش، امید مقامات این است که شواهد کافی برای تعطیلی کامل مرکز اسلام گرایان وفادار به حکومت جمهوری اسلامی ایران پیدا کنند.

دفتر حفاظت از قانون اساسی پیشتر گفته بود شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این مرکز اسلامی «یک مرکز تبلیغاتی مهم ایران در اروپا« و «بازوی جمهوری اسلامی» است.

امید نوری پور، نماینده ایرانی تبار در پارلمان آلمان و رهبر حزب سبزها، این مرکز اسلامی را «مهمترین مرکز جاسوسی رژیم ایران در آلمان» خواند و آن را مسئول جاسوسی از مخالفان حکومت جمهوری اسلامی در آلمان دانست.

پس از حمله تروریستی حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر، بوندستاگ به اتفاق آرا از دولت خواست که «برای بستن مرکز اسلامی هامبورگ تلاش کند.»

مرکز اسلامی هامبورگ همواره ادعاهای مطرح شده از سوی سیاستمداران و مقامات را رد کرده و آنها را «ناعادلانه» توصیف کرده است.

اداره ایالتی «حفاظت از قانون اساسی» آلمان در مردادماه اعلام کرد «مرکز فرهنگی اسلامی فرانکفورت» و «مسجد آبی هامبورگ» هم با «جمهوری اسلامی» و هم با «اخوان‌المسلمین» مصر در ارتباط هستند و در تلاشند تا ایدئولوژی رادیکال اسلامی آنها را گسترش دهند.

صدای آمریکا پیشتر خبر داده بود که بر‌اساس رای دادگاه اداری هامبورگ، مرکز اسلامی این شهر که به عنوان «مسجد آبی» هم شناخته می‌شود، در گروه «سازمان‌های اسلام‌گرای افراطی» طبقه‌بندی شده است.

مقامات دولتی هامبورگ خرداد ۱۴۰۱ حکم اخراج «سلیمان موسوی‌فر»، معاون رئیس «مرکز اسلامی هامبورگ» را به او ابلاغ کردند و سه ماه بعد او را از خاک آلمان اخراج کردند.

مقامات تحقیقاتی آلمان آن زمان با ابراز اطمینان گفتند که سلیمان موسوی‌فر از سازمان‌های شبه‌نظامی شیعه افراطی و نیز سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.