پهپادهای ایرانی خسارات جدی به نیروهای اوکراینی وارد کرده‌اند

0

[ad_1]

روزنامه وال‌استریت ژورنال روز شنبه به نقل از مقام‌های نظامی اوکراینی گزارش داد پهپادهای ایرانی مورد استفاده روسیه تلفات سنگینی بر نیروهای اوکراینی وارد کرده است.

به گفته یک مقام اوکراینی، پهپادهای شاهد-۱۳۶ طی روزهای گذشته برای نخستین بار بر فراز مواضع زرهی و توپخانه‌ای این کشور در منطقه خارکیف ظاهر شدند.

او افزود پهپادهای ایرانی تنها در منطقه عملیاتی زیر نظر او دو توپ هوویتزر خودکشش ۱۵۲ میلی‌متری، دو هوویتزر خودکشش ١٢٢ میلی‌متری، و دو خودروی پیاده زرهی بی‌تی‌آر را نابود کرده‌اند.

پهپادهای ایرانی تا کنون فقط در منطقه خارکیف در شمال شرق اوکراین به کار گرفته شده‌اند؛ منطقه‌ای که ٨ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع آن در درگیری‌های اخیر از نیروهای روس باز پس گرفته شده‌اند.

پهپادهای شاهد-۱۳۶ به صورت جفت‌جفت به پرواز درمی‌آیند که یکی از آنها برای حمله به سامانه راداری و دیگری برای حمله به اهداف توپخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. براساس این گزارش این پهپادها کوچک هستند و در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند و به همین دلیل ردیابی آنها از سوی سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین دشوار است.

اسرائیل و کشورهای غربی در سال‌های اخیر ایران را به حملات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی، امارات عربی متحده، سربازان آمریکایی در سوریه، و نیز نفت‌کش‌ها در دریای عمان متهم کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.