پهپاد انتحاری ایرانی را سرنگون کردیم؛ ادامه حملات «گسترده» روسیه

0

[ad_1]

ارتش اوکراین روز سه‌شنبه برای نخستین‌بار مدعی شد که با یک پهپاد انتحاری ساخت ایران که روسیه در میدان نبرد از استفاده کرده است، مواجه شد و توانست آن را سرنگون کند. تشکیلات اطلاعاتی آمریکا پیشتر در ماه ژوئیه هشدار داده بود که حکومت ایران قصد دارد برای کمک به مسکو در جنگ با اوکراین صدها پهپاد حامل بمب را به روسیه بفرستد.

رسانه‌ها در ایران حدود یک ماه پیش به نقل از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گزارش‌های ارسال پهپادهای ایران به روسیه را رد کردند.

برخی از گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی همچنین مدعی استفاده نیروهای اوکراینی از راکت‌هایی است که به تازگی در ایران تولید شده است.

یک روز پس از این که اوکراین اعلام کرد پیشروی‌های عمده‌ای در جنگ داشته است، ارتش روسیه روز سه‌شنبه گفت در تمامی خطوط مقدم در اوکراین «حملات گسترده» انجام داده است.

وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود گفت: «نیروهای هوایی، موشکی، و توپخانه‌ای در حال انجام حملات گسترده به واحدهای نیروهای مسلح اوکراین در تمام جهت‌های عملیاتی هستند.»

اوکراین پیشتر اعلام کرده بود نیروهایش در یک ضد حمله به پیشروی‌های چشمگیری دست یافتند. کی‌یف روز دوشنبه گفت که نیروهایش در ۲۴ ساعت گذشته زمین‌های بیشتری را به دست آوردند و منطقه‌ای هفت برابر بزرگتر از کی‌یف را در ماه جاری از روسیه پس گرفتند.

با وجود از دست دادن بخش‌های بزرگی از مناطق پیشتر تصرف‌شده، مسکو نشان داده است که هنوز به صلح از طریق مذاکره نزدیک نیست.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.