پیکر مهسا امینی برای خاکسپاری به آرامستان آیچی سقز منتقل شد

0

[ad_1]

رسانه‌های حقوق بشری و فعالان مدنی در شبکه‌های اجتماعی بامداد شنبه از انتقال پیکر مهسا امینی به سقز برای تدفین و خاکسپاری خبر داده‌اند.

هەنگاو در حساب کاربری توییتر خود خبر داده است که پیکر مهسا امینی با هوایپما به تبریز منتقل شده و از آنجا به سقز منتقل شده است.

طبق این گزارش، آمبولانس حامل پیکر مهسا امینی بامداد شنبه به آرامستان آیچی خارج از شهر سقز رسیده است.

گفته می‌شود که خانواده امینی به همراه حاضر در قبرستان آیچی به ماموران امنیتی اجازه ندادند که پیکر مهسا امینی از آمبولانس خارج شود و گفته‌اند تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه مراسم تدفین و خاکسپاری را برگزار نخواهند کرد.

گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی است تا ساعت ۸:۳۰ بامداد همچنان خانواده امینی و حاضران در آرامستان آیچی با خواست ماموران برای انجام مراسم خاکسپاری مخالفت کرده‌اند.

مهسا امینی که همراه با خانواده‌، برای دیدار با خویشاوندان از سقز به تهران سفر کرده بود، ساعاتی پس از بازداشت به دست ماموران گشت ارشاد به کما رفت و پس از سه روز در بیمارستان جان باخت.

گزارش شاهدان عینی و کاربران شبکه‌های اجتماعی حاکی از ضرب و جرح مهسا امینی در خودروی گشت ارشاد و بازداشتگاه است به طوری که دو ساعت پس از انتقال وی به بازداشتگاه وزرا در تهران، پیکر او با آمبولانس به بیمارستان کسری منتقل شد.

اما نیروی انتظامی می‌گوید خانم امینی در حین برگزاری کلاس‌های ارشادی دچار «عارضه قلبی ناگهانی» شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.