چارلز سوم، پادشاه بریتانیا و قلمروی کشورهای مشترک‌المنافع اعلام شد

0

[ad_1]

چارلز سوم پیش از ادای سوگند سلطنت، سخنرانی کوتاهی انجام داد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

چارلز سوم پیش از ادای سوگند سلطنت، سخنرانی کوتاهی انجام داد

طی مراسمی رسمی در کاخ سنت جیمز در لندن در روز شنبه، چارلز سوم بعد از ادای سوگند سلطنت به عنوان پادشاه جدید بریتانیا و قلمروی کشورهای مشترک المنافع اعلام شد.

قلمروی کشورهای مشترک‌المنافع، علاوه بر بریتانیا شامل ۱۴ کشور دیگر جهان از جمله کانادا، استرالیا، نیوزیلند، جامائیکا، بلیز، گرانادا، پاپوآ گینه نو، باهاماس و جزایر سلیمان است.

این مراسم در اتاق تخت سلطنت برگزار شد و چارلز سوم در برابر عالی‌مقام‌ترین سیاستمداران و رهبران مذهبی، سوگند سلطنت را ادا کرد.

آنچه در روز شنبه رخ داد، تاج‌گذاری چارلز سوم محسوب نمی‌شود و این مراسم بعدا برگزار خواهد شد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

مراسم روز شنبه در اتاق تخت سلطنت برگزار شد

چارلز سوم در سخنانی کوتاه پیش از سوگند سلطنت، تعهد کرد که راه مادرش را ادامه دهد و تا آخر عمر به ملت بریتانیا خدمت کند.

او گفت: «من عمیقا به اهمیت این میراث عظیم و مسئولیت سنگین حکمرانی که اکنون به من رسیده، آگاهم.»

او با اشاره به سلطنت ملکه الیزابت دوم افزود که در پذیرش مسئولیت‌هایش، «راه الهام‌بخشی» را که در پیش پایش گذاشته شده، دنبال خواهد کرد.

او سپس در حضور حدود ۲۰۰ تن از اعضای شورای خصوصی که شامل تمامی نخست‌وزیران پیشین بریتانیا بود، سوگند سلطنت را ادا و امضا کرد.

شاهزاده ویلیام، فرزند ارشد چارلز سوم که هم‌اکنون به مقام ولیعهدی رسیده و همسرش کامیلا که به مقام «ملکه همسر» رسیده، به عنوان شاهد این سند را امضا کردند.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

تمامی نخست‌وزیران سابق بریتانیا که در قید حیات هستند، در مراسم روز شنبه حضور داشتند. از راست: جان میجر، ترزا می، دیوید کمرون، بوریس جانسون، گوردون بروان و تونی بلر

بعد از این مراسم، یکی از مقام‌های دربار از روی بالکن کاخ سنت جیمز، چارلز سوم را «تنها پادشاه قانونی» بریتانیا اعلان کرد.

بعد از نواختن شیپور، پادشاهی چارلز سوم با سه هورای سربازان «گارد کولداستریم» همراه شد.

سربازان «گارد کولداستریم» که با لباس‌هایی سنتی در زیر بالکن حضور داشتند، بخشی از یکی از هنگ‌های ارتش بریتانیا هستند که وظیفه حفاظت از دربار را برعهده دارند.

همزمان با هورای سربازان، گلوله‌های به نشانه احترام نظامی در سراسر کشور شلیک شدند.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

تعدادی از سربازان «گارد کولداستریم» برای پادشاه جدید هورا کشیدند

چارلز سوم که ۷۳ ساله است، به محض درگذشت ملکه الیزابت دوم به مقام پادشاهی رسید. اما آنچه در روز شنبه رخ داد، سنتی قدیمی است که در جریان آن، سلطنت حاکم جدید، به شکل رسمی و علنی به اطلاع عموم می‌رسد.

بعد از اعلان رسمی پادشاهی چارلز سوم در کاخ سنت جیمز، مراسمی دیگر نیز در «شهر لندن» برگزار شد و شهردار «شهر لندن» نیز وی را به عنوان پادشاه «شهر لندن» اعلان کرد.

«شهر لندن» یک واحد سیاسی به جای مانده از قرون وسطی است و شامل محدود جغرافیایی بسیار محدودی در مرکز شهر لندن است.

وضعیت اداره این واحد سیاسی، یک وضعیت استثنایی در جهان است و به رغم اینکه بخشی از بریتانیا محسوب می‌شود، اما به شکل مستقل اداره می‌شود.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

مراسم اعلان پادشاهی چارلز سوم در «شهر لندن»

«شهر لندن» که نزدیک به ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد، قلب فعالیت‌های تجاری و مالی بریتانیا و میزبان بانک ملی انگلیس محسوب می‌شود.

انتظار می‌رود که مراسم مشابهی برای اعلان پادشاهی چارلز سوم در نقاط دیگر بریتانیا، از جمله در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز برگزار شود.

هنوز روشن نیست که چارلز سوم چه زمانی به عنوان پادشاه به قلمروی کشورهای مشترک‌المنافع سفر خواهد کرد.

در بسیاری از این کشورها، تصویر ملکه بر روی اسکناس‌ها و تمبرها قرار دارد و انتظار می‌رود که این اسکناس‌ها با تصاویر چارلز سوم تغییر کنند.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا و تعدادی دیگر از نمایندگان ارشد مجلس عوام در جلسه‌ای ویژه به پادشاه جدید سوگند وفاداری یاد کردند

در ادامه روز شنبه، نمایندگان عالی‌رتبه مجلس عوام بریتانیا، از جمله لیز تراس، نخست‌وزیر این کشور در یک جلسه ویژه مجلس، سوگند وفاداری به چارلز سوم بیان کردند.

سر لیندسی هولی، رئیس مجلس عوام این جلسه را افتتاح کرد و نخستین نماینده‌ای بود که سوگند وفاداری را بیان کرد.

به گفته سر هولی، به دلیل محدودیت زمانی تنها گروه کوچکی از نمایندگان فرصت خواهند داشت که امروز سوگند وفاداری را بیان کنند.

جلسه روز شنبه، آخرین جلسه پارلمان بریتانیا تا پایان دوره عزای عمومی خواهد بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.