چهارمین جلسه دادگاه پرواز پی‌اس۷۵۲ برگزار شد

0

[ad_1]

چهارمین جلسه دادگاه پرونده سقوط پرواز پی‌اس ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران در دادگاه نظامی استان تهران برگزار شد.

پیشتر بیشتر خانواده‌های قربانیان از روند این دادگاه انتقاد کرده و گفته‌اند متهمان اصلی از جمله علی خامنه‌ای و فرماندهان ارشد سپاه باید در این دادگاه حضور یابند.

مرکز رسانه قوه قضاییه روز شنبه ۲۶ آذر اعلام کرد که چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده سقوط پرواز پی‌اس ۷۵۲ با حضور «متهمان، وکلای متهمان، وکلای جانباختگان و نماینده دادستان» به ریاست قاضی ابراهیم مهرانفر برگزار شد.

بنا بر این گزارش، ابراهیم مهرانفر ادعا کرد که «به همه نکات توجه خواهد شد» و این دادگاه «مصمم است بر اساس انصاف و عدالت دادرسی عادلانه‌ای داشته باشد.»

پرواز مسافربری شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین، صبح ۱۸ دی ۱۳۹۸ فرودگاه بین‌المللی تهران را به مقصد کی‌یف ترک کرد اما دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه، در آسمان پایتخت در نزدیکی شاهدشهر، با شلیک سه موشک سپاه که دو فروند آن به هواپیما اصابت کرد، سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند.

مقامات جمهوری اسلامی در روزهای نخست حقیقت را پنهان کردند، اما پس از آن که مقامات اطلاعاتی آمریکایی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای شلیک موشک به هواپیمای مسافربری را افشا کردند، پس از چند روز آن را پذیرفتند.

از تحریم ١٧ شخص و ٣ نهاد مرتبط با جمهوری اسلامی به دلیل نقض نظام‌مند حقوق بشر و بی‌اعتنایی آشکار دولت ایران نسبت به جان ایرانیان خبر داد و در این بیانیه‌ای اعلام کرد که همیشه در کنار ایرانیان و قربانیان «این رژیم» از جمله خانواده‌ها و عزیزان قربانیان پرواز پی‌اس٧۵۲ خواهد ایستاد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.