کاخ گلستان در روز اربعین از ورودی «باب عالی» پذیرای گردشگران است

0

[ad_1]

بازدید از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در روز اربعین از ورودی «باب عالی» امکان‌پذیر است.

گردشگران می‌توانند در روز اربعین از ورودی «باب عالی» از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان دیدن کنند.همچنین تالار اصلی کاخ گلستان به‌همراه موزه حوضخانه این مجموعه جهانی نیز از ساعت ۱۲ به بعد پذیرایی بازدیدکنندگان است.

 به مناسبت روز اربعین مصادف با روز شنبه ۲۶ شهریور در راستای همراهی این مجموعه جهانی با برنامه‌های مذهبی مسجد ارگ، بازدیدکندگان و گردشگران می‌توانند از «باب عالی» از سمت خیابان ناصرخسرو وارد کاخ گلستان شوند.

براین اساس بازدیدکنندگان و گردشگران مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، برای تسهیل در ورود و خروج به این مجموعه جهانی به‌جای استفاده از ورودی «میدان ارگ» از سمت خیابان ناصرخسرو و «باب عالی» تردد کنند.

محدودیت تردد از ورودی باب عالی برای روز اربعین شنبه ۲۶ شهریور است و از روز ۲۷ شهریور تردد به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از دو ورودی میدان ارگ و باب عالی امکان‌پذیر خواهد بود.

همچنین تالار اصلی کاخ شامل (تالار سلام، تالار عاج، تالار آینه، تالار ظروف و تالار برلیان) به‌همراه موزه حوضخانه به‌دلیل اقدامات فنی برق تا ساعت ۱۲ ظهر خدمات بازدید ندارد و پس از ساعت ۱۲ این تالارها قابل بازدید است.

بازگشایی ورودی باب عالی کاخ گلستان (سردر شمس‌العماره) در اردیبهشت ۱۴۰۰ هم‌زمان با روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی انجام شد.

عمارت باب عالی بنایی است در کنج جنوب شرقی محوطه کاخ گلستان که مجموعه را با خیابان ناصرخسرو مرتبط می‌سازد. وجود ارسی‌های متعدد و فاخر در فضاهای مختلف عمارت باب عالی از جمله ویژگی‌های برجسته آن است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.