کارهای دشواری پیش‌روی ایران و آژانس است

0

[ad_1]

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز شنبه در وین در پاسخ به پرسش خبرنگار صدای آمریکا درباره اینکه آیا آژانس ضرب‌الاجلی برای «چرخه وعده‌های» جمهوری اسلامی دارد، به بیانیه مشترک آژانس و ایران اشاره کرد و گفت: دو طرف بر سر مسائلی واقعی از جمله بازگرداندن صلاحیت‌های نظارتی و راستی‌آزمایی و اجازه ایران به برخی دسترسی‌های ویژه آژانس توافق کرده‌اند.

او که پس از سفر دو روزه‌اش به تهران و دیدارش با مقامات جمهوری اسلامی سخن می‌گفت، افزود بازدید او از ایران به منظور دریافت وعده‌های پرشمار نبود بلکه با هدف برداشتن گام‌هایی واقعی در راستای مسیری صحیح بود.

گروسی در ادامه با تاکید بر «کارهای زیاد و دشوار پیش‌روی» جمهوری اسلامی و آژانس گفت آژانس مثل همیشه در زمینه موفقیت یا عدم موفقیت این تلاش‌ها شفاف خواهد بود.

مدیرکل آژانس در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار صدای آمریکا مبنی بر احتمال تصویب قطعنامه جدید از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران در نشست آتی این شورا گفت پاسخ این پرسش را باید کشورهای عضو شورای حکام بدهند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه پس از دیدار رافائل گروسی با مقامات جمهوری اسلامی بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند که طبق آن دو طرف بر سر سه موضوع همکاری و تعامل طبق صلاحیت‌های آژانس و حقوق و وظایف ایران، همکاری جمهوری اسلامی با آژانس درباره مسائل پادمانی مربوط به سه مکان، و اجازه داوطلبانه ایران به آژانس برای فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارتی بیشتر به توافق رسیدند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.