کشته شدن دست کم ۵۰ تن بر اثر بمباران هوایی ارتش میانمار

0

[ad_1]

دست کم ۵۰ نفر از جمله کودکان روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین در بمباران هوایی یک روستا در شمال غرب میانمار کشته شدند.

رویترز این خبر را به نقل از چندین رسانه خبری و نیز شبه‌نظامیان گزارش داد.

حکومت نظامی میانمار روز چهارشنبه گفت که این هفته حمله مرگباری را به یک تجمع روستاییان، که توسط شورشیان مخالف حکومت سازماندهی شده بود، انجام داد.

به گفته ارتش میانمار دلیل کشته شدن غیرنظامیان در این حمله این بوده است که آنها مجبور شده بودند به «تروریست‌ها» کمک کنند.

از زمانی که ارتش میانمار در سال ۲۰۲۱ دست به کودتا زد و به اصلاحات موقت دولت غیرنظامی پایان داد این کشور درگیر آشوب بیشتری بوده است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، بمباران هوایی ناحیه زاگاین واقع در شمال غرب میانمار را محکوم کرد و خواستار پاسخگو کردن عاملان آن شد. به گفته سخنگوی گوترش، دبیرکل سازمان ملل همچنین بر درخواست پایان یافتن «کارزار خشونت علیه جمعیت میانمار در سراسر کشور تاکید کرد.»

سخنگوی حکومت نظامی میانمار به یک شبکه رسانه‌ای نظامی گفت، در این حمله مراسمی را که گروه «دولت وحدت ملی» برای نیروی مسلح خود برگزار کرده بود با هدف «برقراری ثبات و آرامش در منطقه» مورد حمله قرار داد. او گفت که گروه «دولت وحدت ملی» یک دولت در سایه و «مخالف…مردم کشور» و حکومت است.

او گفت که «محل نگهداری تسلیحات» آن گروه هدف قرار گرفت و منفجر شد.

سخنگوی حکومت نظامی همچنین با اشاره به اتهامات مربوط به کشته شدن غیرنظامیان، گفت «برخی از افرادی که مجبور به حمایت از آنها شده بودند نیز احتمالاً کشته شده‌اند.»

برخی از رسانه‌های برون‌مرزی به نقل از ساکنان منطقه از کشته شدن بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر در حمله حکومتی خبر داده‌اند.

برخی از مخالفان حکومت نظامی میانمار سلاح به دست گرفته‌اند و ارتش به آنها با حملات هوایی و سلاح‌های سنگین، از جمله در مناطق غیرنظامی، پاسخ داده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.