کشورها حملات تروریستی به ما را محکوم کنند

0

[ad_1]

در حالیکه تازه‌ترین آمار، از مرگ دست‌کم چهارصد نفر در اعتراضات ایران توسط ماموران انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی خبر می‌دهد، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در یک بیانیه از «سکوت کشورها» در برابر «عملیات تروریستی» در ایران انتقاد کرد.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی در بیانیه خود که روز شنبه ۲۸ آبان منتشر شده، بدون اشاره به اعتراضات مردم در شهرها و سرکوب توسط ماموران، مدعی شده که در شهرهای ایذه، اصفهان، مشهد و شیراز «عملیات تروریستی» روی داده و«سکوت عامدانه» در برابر «آشکارترین عملیات تروریستی» پیامدی جز «تشویق تروریست‌ها و تقویت تروریسم» ندارد.

ادعای مقامات جمهوری اسلامی در حالی است که پیش از این مقامات جمهوری اسلامی تنها حمله به شاهچراغ را حمله تروریستی عنوان کرده بودند. عصر ۴ آبان ۱۴۰۱ یک مهاجم مسلح به حرم شاهچراغ در شیراز حمله کرد که در نتیجه این حمله ۱۳ نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند. هرچند مقامات جمهوری اسلامی آن را عملیات تروریستی داعش دانستند اما ابعاد این رویداد مورد تردید بسیاری از کارشناسان قرار گرفت.

همچنین بعد از کشته شدن کیان پیرفلک کودک ۱۰ ساله در ایذه، ناگهان برخی فعالان رسانه‌ای نزدیک به حکومت مدعی حمله تروریستی و کشتن این نوجوان شدند. این در حالی است که مادر او در مراسم تشییع او صراحتا از شلیک ماموران جمهوری اسلامی سخن گفت. جمعه شب تلویزیون دولتی ایران فیلمی از اعتراف اجباری زینب مولایی‌راد مادر کیان را منتشر کرد. با این حال عموی کیان در گفتگو با اعتمادآنلاین گفت که عامل کشتن کیان پیرفلک همانطور که مادر او در مزار او گفت، نیروهای لباس شخصی هستند.

در بیش از شصت روز اعتراضات گسترده در ایران، دهها فیلم و عکس از شلیک ماموران جمهوری اسلامی به سوی مردم منتشر شده است.

نهادهای بین المللی جمهوری اسلامی را برای سرکوب راهپیمایی مسالمت آمیز مردم خود سرزنش کرده‌اند.

قرار است این هفته شورای حقوق بشر سازمان ملل نشستی درباره نقض گسترده حقوق بشر در ایران برگزار کند

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.