کنسرت داریوش اقبالی در لندن به دلیل «تهدید امنیتی» نیمه‌تمام ماند

0

[ad_1]

کنسرت داریوش اقبالی، خواننده شهیر ایرانی، در سالن آپولوی لندن به دلیل آن‌چه پلیس «تهدید امنیتی» نامیده است، متوقف و از حاضران خواسته شد که سالن کنسرت را بلافاصله ترک کنند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی شامگاه یکشنبه ویدیوهای متعددی از این رخداد را منتشر کرده‌اند که خشم تماشاچیان کنسرت علیه حکومت جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

داریوش اقبالی در اعتراضات کنونی مردم ایران که در واکنش به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد آغاز شده است، بارها از معترضان در ایران حمایت کرده و خواستار سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی شده است.

او پس از ترک سالن کنسرت و اجرای ناتمام خود در ویدیویی از پلیس لندن انتقاد و این نهاد را به عدم انجام وظیفه خود در تامین امنیت تماشاچیان متهم کرد.

شماری از کاربران شبکه اجتماعی توییتر که در کنسرت داریوش حضور داشته‌اند می‌گویند که «تهدید به بمب‌گذاری» علت ناتمام ماندن این کنسرت بوده است.

داریوش اقبالی در ادامه سخنان خود همچنین افرادی را که پشت این «تهدید امنیتی» احتمالی قرار دارند، خطاب قرار داد و شعر معروف شهریار دادور با این مضمون را خواند: « گیرم که می‌کشید گیرم که می‌برید. گیرم که می‌زنید. با رویش ناگزیر جوانه ها چه می‌کنید؟»

ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، تماشاچیان در سالن کنسرت را نشان می‌دهد که به دنبال اعلام ناگهانی توقف این کنسرت در میانه اجرا شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.

تماشاچیان همچنین بیرون سالن کنسرت در خیابان نیز تجمع کردند و شعارهایی علیه حکومت ایران و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» و «زن، زندگی، آزادی» که این آخری شعار اصلی اعتراضات کنونی در ایران بوده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.