کی‌روش از تماشاگران ایرانی معترض خواست «در خانه بمانند»

0

[ad_1]

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، پس از باخت ایران مقابل انگلستان خطاب به تماشاگران ایرانی معترض گفت: «از کسانی که نمی‌خواهند از تیم پشتیبانی کنند، می‌خواهم‌ به‌ ورزشگاه نیایند و در خانه بمانند.»

تیم ملی ایران در پایان این بازی با دریافت ۶ گل از تیم قدرتمند انگلیس و با دو گلی که مهدی طارمی به ثمر رساند، یکی از سنگین‌ترین شکست‌های تاریخ خود را متحمل شد.

بنا بر گزارش‌ها پیش از شروع بازی ایرانی‌هایی که پرچم‌های شیر و خورشید در دست داشتند تنها به شرط تحویل دادن پرچم‌‌هایشان اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا می‌کردند.

همچنین هوادارانی که پیراهن‌های حاوی پرچم شیر و خورشید ایران یا پیام‌های ضدجمهوری‌اسلامی را می‌پوشیدند نیز مجاز به ورود نبودند، مگر آن که قبول می‌کردند پیراهن‌های خود را پشت و رو بپوشند.

اما با وجود این محدودیت‌ها فیلم‌ها تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که شماری از ایرانیان توانستند پرچم شیر و خورشید را با خود به داخل ورزشگاه ببرند.

پرچم شیر و خورشید به عنوان نمادی برای اعتراض به حکومت مذهبی ایران قلمداد می‌شود.

کی‌روش گفت همگی می‌دانند وضعیت بازیکنان از لحاظ تعهد و تمرکزشان، ایده‌آل نیست.

او افزود: «آنها انسان هستند، بچه هستند، خیلی سال است آنها را می‌شناسم، تنها یک رویا دارند [و آن این است که] از افسانه‌های کشور ایران تبعیت کنند، برای مردم بازی کند، و از بازی کردن برای مردم لذت ببرند.»

کی‌روش گفت حمایت تماشاگران ایرانی در جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ٢٠١٨ از تیم ملی ایران بسیار بیشتر بود. به گفته او، بازیکنان تیم ملی در روزهای گذشته در شرایط بسیار دشواری به سر برده‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.