گروه هفت بر «حمایت تزلزل‌ناپذیر» از اوکراین «تا هر زمان که لازم باشد» تاکید کرد

0

[ad_1]

رهبران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت روز جمعه در پایان دیدار مجازی خود که به ریاست ژاپن برگزار شد با انتشار بیانیه‌ای مشترک بر «حمایت تزلزل‌ناپذیر» خود از اوکراین «تا هر زمان که لازم باشد» تاکید کردند.

آنها ضمن محکوم کردن تهاجم «غیرقانونی، توجیه‌ناپذیر، و بی‌دلیل» پوتین به اوکراین بر خلاف منشور سازمان ملل و به رغم پیامدهایش برای سراسر جهان، مقاومت شجاعانه مردم اوکراین را ستودند.

رهبران گروه هفت در ادامه بیانیه با اشاره به اینکه روسیه آغازگر جنگ بوده و خود باید به آن پایان دهد، از کرملین خواستند «به سرعت، به طور کامل و بدون قید و شرط» سربازان خود را از سراسر اوکراین خارج کند.

آنها اقدامات روسیه از جمله کشتن هزاران اوکراینی، آواره کردن میلیون‌ها غیرنظامی، و همچنین تخریب بیمارستان‌ها، مدارس، و زیرساخت‌های حیاتی اوکراین را محکوم کردند.

رهبران گروه هفت در بخش دیگری از بیانیه هشدار دادند لفاظی‌های نامسئولانه مقامات روس درباره سلاح‌های هسته‌ای و نیز هرگونه استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی با پیامدهای شدیدی مواجه خواهد شد.

هماهنگ‌سازی تلاش‌ها برای برآورده‌کردن نیازهای فوری نظامی و دفاعی اوکراین به‌ویژه در زمینه پدافند هوایی و همچنین تداوم ارائه کمک‌های مالی و اقتصادی به اوکراین از دیگر موارد مهم مورد تاکید در بیانیه مشترک رهبران گروه هفت است.

آنها وعده داده‌اند در هفته‌ها و ماه‌های آینده تحریم‌های گسترده‌تری برای تضعیف ماشین جنگی روسیه وضع خواهند کرد. رهبران گروه هفت به کشورهای ثالث و دیگر نهادهای حامی جنگ‌طلبی پوتین هشدار داده‌اند در صورت تداوم این روند، مجبور به پرداختن هزینه‌های سنگینی خواهند شد.

سخنرانی ویدیویی ولودیمیر زلنسکی در نشست مجازی رهبران هفت کشور صنعتی جهان، جی٧، به ریاست فومیو کیشیدا نخست‌وزیر ژاپن. جمعه ۲۴ فوریه ۲۰۲۳

سخنرانی ویدیویی ولودیمیر زلنسکی در نشست مجازی رهبران هفت کشور صنعتی جهان، جی٧، به ریاست فومیو کیشیدا نخست‌وزیر ژاپن. جمعه ۲۴ فوریه ۲۰۲۳

در نشست مجازی رهبران گروه هفت که به ریاست نخست‌وزیر ژاپن برگزار شد، ولودیمیر زلنسکی به عنوان مهمان این نشست ضمن قدردانی از کشورهای عضو گروه هفت به دلیل حمایت‌ها و کمک‌هایشان طی یک سال تهاجم روسیه فهرستی از نیازهای حیاتی کشورش را به اطلاع شرکت‌کنندگان رساند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.