یک شهروند لبنانی-بلژیکی به اتهام تأمین مالی حزب‌الله لبنان به آمریکا مسترد شد

0

[ad_1]

یک مرد دارای تابعیت دوگانه لبنان و بلژیک که از سوی ایالات متحده به تأمین اعتبار مالی گروه حزب‌الله لبنان متهم شده است، روز سه‌شنبه از کشور رومانی به آمریکا مسترد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از شهر نیویورک آمریکا، دادستان‌ها گفتند این شخص، به نام محمد بزی، در دادگاه فدرال ناحیه بروکلین در نیویورک با اتهامات گریز از تحریم و پول‌شویی مواجه است.

او که به گفته آمریکا، میلیون‌ها دلار را در اختیار حزب‌الله لبنان قرار داده است – در ماه فوریه گذشته به اتهام فروش مخفیانه املاک و مستقلات در ایالت میشیگان آمریکا و انتقال پول ناشی از آن به خارج دستگیر شد. چنین اقدامی ناقض قوانین تحریمی ایالات متحده است.

محمد بزی در جلسه دادگاه خود را بیگناه اعلام کرد. بر اساس حکم قاضی، او تا زمان برگزاری محاکمه تحت بازداشت قرار خواهد داشت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، محمد بزی ۵۸ ساله را در سال ۲۰۱۸ میلادی به دلیل پیوندهای ظاهری اش با حزب‌الله در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. حزب‌الله از دیدگاه دولت آمریکا یک نهاد تروریستی است.

دادستان‌ها در بروکلین اخیراً یک شخص دیگر، به نام ناظم احمد، را که ظاهراً به حزب‌الله کمک‌های مالی می‌کرد، به دور زدن تحریم‌های آمریکا متهم کردند. وی الماس و آثار هنری به ارزش صدها میلیون دلار صادر کرده بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.