یک نماینده مجلس؛ دولت از افزایش نرخ ارز ناراضی نیست

0

[ad_1]

محمودزاده، نماینده مجلس در واکنش به اتفاقات بازار ارز گفت: «برداشتم این است که دولت از افزایش نرخ ارز چندان هم ناراضی نیست.»

او معتقد است که دولت در روزهای پایانی سال برای پرداخت حقوق و یارانه و تامین کسری بودجه، بدش نمی‌آید که بعضی مواقع قیمت دلار صعودی شود.

این نماینده مجلس با اشاره به جلسه مشترک با دولت گفت: «آن جلسه بین مجلس و دولت نه تنها اثر مثبتی نداشت بلکه اثر تخریبی داشت و کسانی که مدعی بودند بدون «اف‌ای‌تی‌اف» و برجام و ارتباط بین المللی می‌شود این مسائل را حل کرد، الان که خودشان دست‌اندرکارند، نمی‌توانند کاری انجام دهند.»

همزمان با ادامه افزایش قیمت کالاها و خدمات در ایران و در حالی که حتی شماری از متحدان ابراهیم رئیسی از عملکرد اقتصادی دولت او انتقاد می‌کنند، چند روز پیش وزارت اقتصاد مدعی شد افزایش تورم ناشی از «سیاست‌های پولی و مالی» دولت نیست.

به گزارش خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی در توجیه دلایل افزایش تورم آن را محصول «نوسانات نرخ ارز به دلیل جنگ ارزی» و «ایجاد انتظارات تورمی» دانسته بود.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و حتی شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرایط موجود را عمدتا ناشی از سیاست‌گذاری‌های کلان دولت و از جمله اقدامات دستوری در حوزه اقتصاد می‌دانند.

براساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه بهمن ماه امسال برای خانوارهای کشور به ۴۷/۷ درصد رسیده که نسبت به مدت‌زمان مشابه در ماه قبل از این گزارش، ۱/۴ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.