۵ پیشنهاد ساده برای خرید بلیط هواپیمای ارزان

0

[ad_1]

چه یک مسافر انفرادی مقرون به‌صرفه باشید و چه خانواده ای که به‌دنبال تعطیلات در خارج از کشور هستید، پیدا کردن یک پرواز ارزان چیزی است که می‌تواند باعث خوشحال شما شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سفر با هواپیما آسان، دلپذیر و جذاب، اما گران است. شمال ایران، استانبول در ترکیه یا پاریس در فرانسه؛ فرقی ندارد هزینه سفر با هواپیما چیزی است که همیشه زیاد است و همه دوست‌دارند از آن فرار کنند.

چه یک مسافر انفرادی مقرون به‌صرفه باشید و چه خانواده ای که به‌دنبال تعطیلات در خارج از کشور هستید، پیدا کردن یک پرواز ارزان چیزی است که می‌تواند باعث خوشحال شما شود. حتما با این مسئله مواجه شده‌اید که اگر پرواز خیلی گران باشد بسیاری سفر را به تعویق می‌اندازند، یا حتی قید آن را می‌زنند.

با این همه واقعیت این است که راه‌هایی معقول برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما وجود دارد، راه‌هایی که بلیط شما را مجانی نمی‌کند، اما کمک می‌کند تا ارزان‌ترین بلیط‌های ممکن را شکار کنید و هزینه‌های سفر خود را تا جای ممکن کاهش دهید.

به‌جای توجه به شایعات، زودتر بلیط هواپیما را رزرو کنید

اولین چیزی که در مورد یافتن یک پرواز ارزان باید بدانید این است که هیچ راه جادویی یا یک ترفند عجیبی برای انجام این کار وجود ندارد. افسانه‌های زیادی در اینترنت در مورد چگونگی پیدا کردن پروازهای ارزان، به‌خصوص در برای مقاصد اروپایی و آمریکایی- وجود دارد، اما تقریبا تمام این حرف و حدیث‌ها نامعتبر و دروغ است.

مثلا تمام این موارد دروغ است:

  • خرید بلیط هواپیما در یک روز خاص، مثلا دوشنبه یا جمعه ارزان‌تر است.
  • به‌صورت ناشناس جست‌وجو کردن یا تماس گرفتن با آژانس‌های مختلف.
  • پیش‌بینی قیمت بلیط در یک زمان خاص به‌شکل دقیق.

خطوط هوایی از کامپیوترهای پیشرفته و الگوریتم‌های قیمت گذاری برای تعیین قیمت‌ها و اجرای فروش بر اساس زمان سال، تقاضای مسافران، آب و هوا، رویدادها/جشنواره های مهم، زمان روز، قیمت رقبا، قیمت سوخت و موارد دیگر استفاده می‌کنند. ترفندهای قدیمی دیگر برای سیستم‌های فوق هوشمند امروز کاربردی ندارند.

به‌جای این کارها زودتر بلیط هواپیما را رزرو کنید. هرچه به پرواز نزدیک‌تر می‌شوید، کرایه‌های خطوط هوایی افزایش می‌یابد. پس تا آخرین ثانیه منتظر نمانید، اما حواستان باشد خیلی زودتر هم رزرو نکنید تا تخفیف یا جشنواره خاصی را از دست ندهید. بهترین زمان برای رزرو پرواز حدود دو تا سه ماه قبل از حرکت است. زودتر از این نباید بلیط را رزور کنید. مثلا می‌توانید از الان بلیط یک سفر هوایی به کرمان را رزرو کنید و دوساری ؛ قطب گردشگری کرمان را در برنامه قرار دهید.

اگرچه این یک قانون سخت و سریع نیست، بنابراین از آن به‌عنوان یک راهنما استفاده کنید. من می‌توانم برای همیشه در مورد مدل‌های قیمت‌گذاری خطوط هوایی ادامه دهم، اما خطوط هوایی قیمت‌ها را نزدیک‌تر به زمان پرواز افزایش می‌دهند، زیرا افرادی که در آخرین لحظه رزرو می‌کنند معمولا مسافران تجاری نسبت به قیمت حساس نیستند، بنابراین هرچه می‌پردازند پرداخت می‌کنند. پس لحظه آخری رزرو نکنید!

در انتخاب زمان و مقصد سفر منعطف باشید

قیمت بلیط هواپیما بسته به روز هفته، زمان سال و تعطیلات آتی مانند نوروز یا کریسمس، شب سال نو و موارد دیگر بسیار متفاوت است. اوت ماه بزرگی برای سفر در سراسر اروپا است و همه می‌خواهند در زمستان به مکانی گرم بروند.

رپورتاژ

به‌طور خلاصه، اگر قرار است زمانی که همه دنبال سفر هستند شما هم دنبال بلیط هواپیما باشید، هزینه بلیط شما بیشتر خواهد بود. سعی کنید در تاریخ‌ سفر خود انعطاف‌پذیر باشید.

به‌جز فصل‌های پر مسافر تقریبا همیشه پرواز در وسط هفته ارزان‌تر از تعطیلات آخر هفته است، زیرا اکثر مردم در تعطیلات آخر هفته سفر می‌کنند و شرکت‌های هواپیمایی در آن زمان قیمت‌های خود را افزایش می‌دهند.

به‌جز زمان در انتخاب مقصد سفر هم منعطف باشید. موتورهای جست‌و‌جوی بلیط هواپیما جست‌و‌جو برای یافتن ارزان ترین بلیط را واقعا آسان کرده‌اند. دیگر لازم نیست روز به روز، شهر به شهر، به‌صورت دستی جست‌و‌جو کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی چندین مقصد را بدون نیاز به کار اضافه با هم مقایسه کنید.

بلیط سفر به پاریس گران است؟ یک مقصد آسیایی را جست‌وجو کنید. هزینه سفر به کیش با هواپیما

زیاد است؟ تاجیکستان، ازبکستان یا ترکیه را تست کنید. کنجکاو و منعطف باشید شاید مقصد جدید و جالبی را کشف کردید. این ترفند به‌طور ویژه در سفرهای خارجی موثر است.

نه‌تنها انعطاف‌پذیری در مورد تاریخ و مقصد بسیار موثر است، بلکه انعطاف‌پذیری در مسیری که طی می‌کنید، راه دیگری برای یافتن یک پرواز ارزان است. به‌عنوان مثال، گاهی اوقات پرواز به لندن و گرفتن یک ایرلاین مقرون به‌صرفه به آمستردام ارزان‌تر از پرواز مستقیم به آمستردام از شهر مبدا است.

خطوط هوایی متفاوت را چک کنید

سال‌ها پیش، اگر می‌خواستید بین قاره‌ها پرواز کنید، بیشتر درگیر خطوط هوایی گران قیمت و محدود بودید و چندان انتخابی نداشتید. در ایران هم به‌جز یکی دو ایرلاین انتخاب بیشتری در اختیار شما نبود. این دیگر درست نیست. این روزها شما می‌توانید بیشتر مسیرهای دور دنیا را با یک ایرلاین ارزان قیمت و کمتر مشهور پرواز کنید. مطمئنا، ممکن است آن‌قدرها و به‌اندازه یک ایرلاین لوکس راحت نباشند و ممکن است بعضی امکانات را از دست بدهید، اما صرفه‌جویی قابل‌توجهی را تجربه خوایی کرد.

در حال حاضر، خطوط هوایی مقرون به‌صرفه عمدتا به‌صورت منطقه ای کار می‌کنند، بنابراین پیدا کردن یک پرواز ارزان واقعا آسان است.

در یک تجربه گردشگری حرفه‌ای پرواز خطوط هوایی مقرون به‌صرفه، جایگزین خوبی برای پرواز با هواپیماهایی بزرگ است. فقط مراقب هزینه‌ها باشید. خطوط هوایی مقرون به‌صرفه اغلب برای چمدان‌های چک‌شده، چمدان‌های دستی، چاپ کارت پرواز، استفاده از کارت اعتباری، و هر چیز دیگری که می‌توانند هزینه اضافی دریافت می‌کنند. مطمئن شوید که هزینه بلیط و هزینه‌ها جانبی درمجموع کمتر از یک ایرلاین شناخته شده شوند.

رپورتاژ

همچنین باید مکان فرودگاه ایرلاین ارزان قیمت در مقصد مورد نظر خود را دوباره بررسی کنید. این خطوط هوایی اغلب به داخل و خارج از فرودگاه‌هایی که از شهر اصلی بسیار دور هستند پرواز می‌کنند که باعث افزایش هزینه حمل و نقل شما می‌شود.

با چند بار جست‌وجو بهترین قیمت را پیدا کنید

برای یافتن بهترین قیمت بلیط هوا، باید چندین وب‌سایت را جست‌و‌جو کنید و به چندین آژانس مختلف زنگ بزنید. بسیاری از سایت‌های جست‌و‌جوی بزرگ، شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت یا خطوط خارجی ناشناخته را فهرست نمی‌کنند، زیرا این خطوط هوایی نمی‌خواهند کمیسیون رزرو بپردازند. به‌جز این امکان دارد یک بلیط مشابه در دو سایت قیمتی متفاوت داشته باشد.

از آنجایی که هیچ موتور جست‌و‌جوی کاملی برای خطوط هوایی وجود ندارد، باید چند مورد را برای مقایسه جست‌و‌جو کنید. یادتان باشد حتی بهترین‌ها هم ایراداتی دارند و هیچ گزینه‌ای کامل نیست.

از جشنواره‌ها، تخفیف‌ها و باشگاه مشتریان جا نمانید

قبل از شروع به جست‌وجو مطمئن شوید که برای برخی از خبرنامه‌ها بلیط هواپیما ثبت نام کرده‌اید و از تمام جشنواره‌های فروش مطلع هستید. اگر با ایرلاین خاصی چند بار در سال پرواز می‌کنید در باشگاه مشتریان آن عضو شوید تا جوایز مختلف را بگیرید و پیش از همه از تخفیف‌ها با خبر شوید.

تمام تخفیف‌های ممکن را چک کنید. از تخفیف دانشجویی تا تخفیف مشاغل یا شرایط خاص. هیچ چیزی را از دست ندهید و به‌شکل حرفه‌ای گردشگری کنید.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.