رسانه خبری پیامِ ایرانی

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۷۱۴ نفر رسیدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه شنبه ۱۴ آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ۷۱۴ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری فیروز اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل کابل ۱۸ مورد، قندهار ۱۵ مورد، بلخ شش مورد، هرات چهار مورد، غزنی چهار مورد و ننگرهار دو مورد می شوند.

او علاوه کرد، تا کنون ۲۳ نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و ۴۰ نفر دیگر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

از سوی دیگر، سازمان صحی جهان(سازمان جهانی بهداشت) دوشنبه ۱۳ آوریل بسته کمک های صحی به وزارت صحت عامه افغانستان سپرد.

پپر کورن، نماینده سازمان صحی جهان در افغانستان گفت: «این محموله شامل ده هزار کیت محافظتی و دوازده هزار کیت تشخیص برای ویروس کرونا می‌باشند».

در همین حال، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان گفت: «موادهای کمک شده، می‌ تواند ما را در راستای حفاظت از جان کارمندان صحی در برابر ویروس کرونا و تشخیص واقعات مثبت این ویروس کمک کند و در حال حاضر این موادهای صحی یکی از ضروریات مهم این وزارت به شما می‌ رود».

براساس اعلامیه ای وزارت صحت عامه افغانستان فیروزالدین فیروز از همکاری سازمان صحی جهان ستایش کرده گفت، این سازمان یکی از همکاران مهم این وزارت است.

هم چنان براساس اعلامیه ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان کشور دوشنبه ۱۳ آوریل در دیدار با رئیس جمهوری محمد اشرف غنی گفت، شفاخانه شخصی اش را با وسایل مجهز طبی برای مبارزه با ویروس کرونا در اختیار وزارت صحت عامه قرار می دهد. شفاخانه پنج طبقه ای وی در شهر کابل فعالیت دارد.

از جانب دیگر، اتحادیه اروپا شنبه ۱۱ آوریل ۲۰۲۰ با نشر اعلامیه ای نوشت، برای مبارزه با ویروس کرونا ۱۱۷ میلیون یورو را به افغانستان اختصاص داده که از این میان ۵۰ میلیون آن به سکتور صحت عامه این کشور تخصیص یافته است.

هم چنان بانک جهانی نیز اخیراً ۱۰۰٫۴ میلیون دالر امریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان اعلام همکاری کرد

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.