در لندن ‘نیمی از آمار مرگ و میر مربوط به کرونا است’

به اشتراک گذاشتن


لندنحق نشر عکس
Reuters

Image caption

لندن بیشترین موارد ابتلا و مرگ و میر را در بریتانیا داشته

گزارش تازه اداره آمار ملی بریتانیا نشان می‌دهد در هفته منتهی به سوم آوریل (۱۵ فروردین) حدود نیمی از موارد مرگ در لندن به شیوع ویروس کرونا ارتباط داشته است.

لندن، پایتخت بریتانیا، بیشترین موارد ابتلا و مرگ و میر را داشته است.

بنا بر آمار تازه در انگلستان و ولز حدود ۲۰ درصد از موارد مرگ و میر در همان هفته به دلیل شیوع کرونا (کووید-۱۹) بوده است.

این گزارش می‌گوید در هفته منتهی به سوم آوریل در مجموع مرگ ۱۶ هزار نفر در انگلستان و ولز ثبت شده که شش هزار نفر بیشتر از موارد مرگ و میر قابل انتظار در این وقت سال است.

هر چند که بنا بر آمار تازه حدود نیمی از شش هزار مرگی که بیش از انتظار بوده، به شیوع کرونا مربوط است ولی هنوز دقیقا مشخص نیست که بقیه این افزایش به چه دلیل بوده است.

به گفته کارشناسان یکی از دلایل این موضوع ممکن است موارد مرگ‌ بر اثر ابتلا به کرونا بدون تشخیص و ثبت بیماری باشد یا به نوعی به شرایط قرنطینه مربوط شود از جمله کسانی که به دلیل این وضعیت به دنبال درمان بیماری‌های دیگر نرفته‌اند.

بر اساس آمار مقام‌های بهداشتی و درمانی تا روز دوشنبه ۱۳ آوریل بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر در کل بریتانیا جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و ابتلای بیش از ۸۸ هزار نفر تایید شده است.

افزایش آمار مرگ و میر کرونا در گزارش تازه

گزارش تازه اداره ملی آمار بریتانیا همچنین نشان می‌دهد که آمار مرگ و میر مرتبط با شیوع کرونا در این کشور به شکل قابل توجهی بیشتر از آماری است که دولت به صورت روزانه از موارد مرگ در بیمارستان منتشر می‌کند.

در این گزارش علاوه بر مرگ‌های بیمارستانی، موارد مرگ و میر بر اثر کووید-۱۹ در مکان‌های دیگر مانند آسایشگاه‌ها و خانه سالمندان را نیز لحاظ شده است.

گزارش ابتدایی این اداره نشان می‌دهد که تا تاریخ سوم آوریل تعداد کسانی که در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در انگلستان و ولز جان خود را از دست داده‌اند ۱۵ درصد بیشتر از آماری است که مقام‌های بهداشت و درمان بریتانیاعلام کرده‌اند.

آمار تازه هم‌زمان با گزارش‌ها از افزایش شمار ابتلا در آسایشگاه‌های بریتانیا منتشر شده است.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌‌بی‌سی فارسی دنبال کنیدمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *