رسانه خبری پیامِ ایرانی

مصرف سیگار خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

یک مطالعه جدید نشان داد که مصرف سیگار می‌تواند با بالا بردن سطح آنزیم‌هایی که می‌تواند به ویروس کرونا امکان رسیدن به سلول‌های ریه را می‌دهند، خطر ابتلا به کرونا را افزایش دهد.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرد مطالعه‌ای در مجله “یوروپیان ریسپایراتوری” منتشر شده که نشان می‌دهد افرادی که سیگار می‌کشند و آنها که از بیماری انسداد ریوی مزمن رنج می‌برد، مقادیر زیادی از آنزیم «ای سی ای-۲» دارند که به ویروس کرونا امکان دسترسی به سلول‌های ریه و تکثیر در آنجا را می‌دهد.

پیش از این مشخص شده بود که چاقی، دیابت، فشار خون و حالات مزمن دیگر از جمله دلایلی هستند که می‌توانند شانس ابتلای افراد به کووید۱۹ را افزایش دهند.

این پژوهش که به رهبری جانس لیونگ، متخصص بیماری‌های ریه در بیمارستان سانت پول ونکوور کانادا انجام شد، یک مطالعه مشاهده‌ای است که براساس پایش داده‌های دریافت شده از چین انجام شده است.

در گزارش بلومبرگ آمده که نرخ مرگ و میر بر اثر کرونا در چین در میان مردان بیشتر از زنان است و بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی نرخ مرگ و میر در میان مردان سیگاری حدود ۵۰ درصد است. این نسبت در میان زنان تنها ۲ درصد است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ikea family 978 0 19 803150 5دانلود آهنگ دانیال حسینی و کاوه کاویان به نام دوست دارمOmide Zendegiدانلود آهنگ حسن سمیعی به نام عشق خاصمev در دوربین عکاسی Homecoming