کاخ سفید: آمریکا هیچ نقشی در حمله به نطنز نداشته است | جهان | DW


دو روز پس از حمله به سامانه‌ برق‌رسانی تاسیسات هسته‌ای نطنز، کاخ سفید خبرهای ناظر بر احتمال مشارکت این کشور در آن حمله را تکذیب کرده است.

“نیویورک تایمز” در گزارشی که پیرامون حادثه نطنز منتشر کرده بود به نقل از دو منبع اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل مسئولیت این حمله را برعهده موساد دانسته بود.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) در گزارش خبری خود هرگونه مداخله آمریکا در  حمله به تاسیسات هسته‌ای نطنز را نفی کرده است.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از واشنگتن به اظهارات سخنگوی کاخ سفید پرداخته است. جن ساکی در نشست خبری خود همچنین از اعلام موضع در مورد نقش اسرائیل در خرابکاری در تاسیسات هسته‌‌ای نطنز نیز خودداری ورزید.

او گفت: «ما هیچ چیز برای گفتن درباره گمانه‌زنی پیرامون علل این حادثه و یا تاثیرات ناشی از آن نداریم.»

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود به نقل از مقامات ایران، اسرائیل را مسئول حمله به تاسیسات هسته‌ای نطنز اعلام کرده و از آن به عنوان آخرین نمونه از جنگ طولانی و پوشیده دو کشور ایران و اسرائیل یاد کرده است.

سخنگوی کاخ سفید در عین حال از ابراز نظر پیرامون تاثیرات احتمالی این حمله بر گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام در وین نیز اجتناب ورزید.

باید یادآور شد که نشست نمایندگان سیاسی کشورهای ذیربط در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قرار است روز چهارشنبه ۱۴ آوریل در وین ادامه یابد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *