رسانه خبری پیامِ ایرانی

واشینگتن در راستای ایجاد دگرگونی بنیادین در سازمان بهداشت جهانی می‌کوشدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، امروز، سه‌شنبه ۱۴ آوریل، اظهار داشت که ایالات متحده به دنبال ایجاد «دگرگونی بنیادین» در سازمان بهداشت جهانی است؛ آنهم در فضای آکنده از تهدیدات خود درمورد متوقف کردن کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان در زمانی که جهان، شاهد تاخت و تاز ویروس کرونا است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، تهدید کرده است که این هفته، مواضع خود را درمورد حمایت‌های مالی آمریکا از این سازمان بین‌المللی خاضر در خط مقدم پاسخ به پاندمیک مرگبار، اعلام خواهد کرد.

ایالات متحده، بزرگترین اهدا کننده کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی بشمار می‌آید که سال گذشته، ۴۰۰ میلیون دلار کمک مالی را برای این سازمان تامین کرده است.

پمپئو به رادیو فلوریدا گفت: «سازمان بهداشت جهانی، در طول تاریخ خود، کارهای سترگی انجام داده است اما متأسفانه، این بار عملکرد خوبی نداشته است.»

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه «ما در تلاش برای ایجاد دگرکونی بنیادین هستیم»، خاطرنشان کرد: « برای اطمینان از اجرای تعهدات مهم مرتبط با بهداشت جهانی، «تصمیم گیری» متفاوتی لازم است.» وی همچنین بر لزوم حفظ سلامت آمریکایی‌ها، تاکید ورزید.

ابتلاء به کرونا منجر به مرگ بیش از ۲۳٫۵۰۰ نفردر ایالات متحده شده که در صدر کشورهای جهان از نقطه نظر آسیب دیدن از این ویروس قرار دارد. دولت ترامپ می‌گوید که سازمان بهداشت جهانی پس از ظهور ویروس کورونا در اواخر سال گذشته در شهر ووهان چین، تا حدود زیادی بر گفته‌های رسمی این کشور نسبت به انتشار کرونا اعتماد کرده بود.

سازمان بهداشت جهانی در هفته‌های نخست انتشار این بیماری با استناد به گفته پزشکان چینی، گفته بود که هیچ اطلاعاتی در مورد انتقال ویروس درمیان انسان‌ها وجود ندارد و از شفافیت چین در اطلاع رسانی پیرامون کرونا، تقدیر کرده بود.

مدافعان سازمان بهداشت جهانی می‌گویند، در صورتی که سازمان بهداشت جهانی مبادرت به چالش جوئی با چین می‌کرد، این کشور ازاطلاعات مربوط به کرونا را از سازمان پنهان می‌نمود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ مهیار معمارزاده به نام حسرتLoveina"Oxidative decay of DNA"yamamay moldova a map of ireland Bijan Zarinbug spray indoors chad0x1 aula education "Taxonomy search: Phocidae, Otarridae, Odobenidae"john carpenter millionaire todayfor father quotes Masoud KhorshidCardinal virtues