رسانه خبری پیامِ ایرانی

پرزیدنت ترامپ دستور تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی را صادر کرد


رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از عملکرد سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که دستورالعمل تعلیق کمک های آمریکا به این سازمان را صادر کرده است.

پرزیدنت ترامپ غروب سه شنبه۲۶ فروردین به وقت واشنگتن، در کنفرانس خبری تیم ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا، با اعلام این خبر گفت که دستورالعمل توقف کمک های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی را به دلیل عملکرد ضعیف و سوءمدیریت این سازمان در قبال ویروس کرونا صادر کرده است.

او توضیح داد که سازمان بهداشت جهانی در آغاز این بحران هیچ گزارش معتبری در مورد شیوع ویروس در ووهان چین ارائه نکرد و به موقع واکنش نشان نداد.

پرزیدنت ترامپ به نمونه از اقدامات انتقاد برانگیز سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت که این سازمان اطلاعات چین در مورد شیوع ویروس را نیازمود و حتی منوعیتی برای سفر به چین اعلام نکرد.

او گفت که مردم آمریکا و دیگر نقاط دنیا به سازمان بهداشت جهانی اعتماد کردند در حالی که این مرگ ومیر گسترده و بحران اقتصادی ناشی از عملکرد ضعیف آنها در قبال کووید۱۹ است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد که روز سه شنبه وزیر خزانه داری آمریکا و شرکت‌های هواپیمایی عمده این کشور برای یک برنامه حمایتی ۲۵ میلیارد دلاری به توافق رسیده است تا به آنها و کارکنانشان در بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا کمک شود.

پرزیدنت ترامپ گفت: «آمریکا به پیشرفت قابل ملاحظه در مقابل ویروس کرونا ادامه می دهد و با وجود تاریکی در این دوران، روشنایی در انتهای تونل را می بینیم. و به کشورهای دیگر از جمله ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا کمک می کنیم.»

او اضافه کرد که آمریکا امروز بیش از هر کشور دیگری تخت آی سی یو در اختیار دارد و ۱۶ هزار دستگاه تنفس مصنوعی در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته که البته همه آنها را نیاز ندارند.
این خبر در حال تکمیل است

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gifمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.