رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا تامین بودجه سازمان بهداشت جهانی را متوقف می‌کنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه ۲۶ فروردین اعلام کرد به دلیل ناتوانی سازمان بهداشت جهانی در مواجه با بحران ویروس کرونا، کمک مالی آمریکا به این نهاد بین المللی را تعلیق می‌کند.

دونالد ترامپ در جریان کنفرانس خبری خود در کاخ سفید تاکید کرد که سازمان بهداشت جهانی در واکنش به شیوع ویروس کرونا در انجام «وظیفه اصلی خود» ناکام بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا این سازمان وابسته سازمان ملل را متهم کرد که «حقیقت» را درباره آنچه که در مرکز شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان در چین روی داده را بیان نکرد.

دونالد ترامپ سازمان بهداشت جهانی را به جانبداری از چین متهم کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که سازمان بهداشت جهانی اطلاعات نادرست در خصوص ویروس کرونا منتشر کرده و با اقدام آمریکا در ممنوعیت ورود مسافران از چین مخالفت کرد.

سازمان بهداشت جهانی یک روز پس از محدودیت های اعمال شده توسط رئیس جمهوری آمریکا در خصوص ورود افراد از چین به ایالات متحده گفته بود، ممنوعیت سفر گسترده که بر تجارت و مسافرت های بین المللی اثر می گذارد برای مقابله با ویروس کرونا ضروری نیست.

دونالد ترامپ در ادامه گفت: من به دولتم دستور داده‌ام در جریان بررسی نقش سازمان بهداشت جهانی در سوء مدیریت جدی و لاپوشانی شیوع ویروس کرونا، کمک‌ها به آن متوقف شود.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: سازمان بهداشت جهانی در انجام وظیفه اصلی خود ناکام بوده و می‌بایست در این باره پاسخگو باشد.

به گزارش نشریه «د هیل» آمریکا بزرگترین کمک کننده به سازمان بهداشت جهانی، یکی از زیر مجموعه‌های سازمان ملل متحد، است. طبق این گزارش، آمریکا بودجه اختصاصی به این نهاد برای سال آینده میلادی را ۵۸ میلیون دلار تعیین کرده است. این بودجه سال گذشته ۱۲۲ میلیون دلار بوده است.

امریکا هم اکنون بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و شمار مرگ و میر به دلیل ابتلا به این ویروس را در جهان دارد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۵۹۲ هزار نفر رسیده است و بیش از ۲۵ هزار نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.