حکومت ایران به تنش‌زایی در منطقه ادامه می‌دهد


عراق برای سال‌ها صحنه درگیری ایران و آمریکا خواهد بود

منبع: دبی – العربیه فارسی

اداره اطلاعات ملی آمریکا در گزارش سالانه «ارزیابی تهدیدات» خود که روز سه‌شنبه ۱۳ آوریل ۲۰۲۱ منتشر شد، پیش‌بینی کرد که ایران در سال جاری به «مخاطره‌» و «تنش‌زایی‌» علیه ایالات متحده آمریکا در منطقه ادامه خواهد داد.

در این گزارش آمده است که تهران اما همچنان بر «عدم کشیده شدن تنش‌زایی‌ها به رویارویی مستقیم با واشینگتن» اصرار خواهد ورزید.

بنا به این گزارش ایران در سال‌های آینده نیز به استفاده از عراق به عنوان «صحنه رویارویی‌های» خود با ایالات متحده آمریکا ادامه خواهد داد.

نیروهای حشدالشعبینیروهای حشدالشعبی

در این گزارش اطلاعاتی همچنین آمده که دولت عراق «برای کنترل بر گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در این کشور تلاش خواهد کرد».
طبق این گزارش، ایران تلاش خواهد کرد تا با برقراری رابطه با جنبش طالبان و دولت افغانستان از «شکاف‌های موجود در افغانستان» در راستای رسیدن به اهداف خود بهره‌برداری کند.

در همین راستا، ایران کماکان به ایفای نقش به عنوان «عامل بی‌ثباتی در یمن» ادامه خواهد داد.

دخالت ترکیه در لیبیدخالت ترکیه در لیبی

در خصوص اوضاع در لیبی در این گزارش اطلاعاتی آمده است که «برقراری ثبات در لیبی «به پایبندی ترکیه و روسیه به آتش‌بس» بستگی دارد.»

در ارتباط با اوضاع سوریه این گزارش ضمن اشاره به این‌که رژیم بشار اسد با حمایت‌های روسیه و ایران به تعلل در مذاکرات ادامه خواهد داد، گفت که احتمالا «جنگ و فروپاشی اقتصادی در سوریه برای سال‌ها ادامه یابد».

این گزارش درباره اوضاع کُردها در منطقه، گفت که از سوی ترکیه، روسیه و رژیم سوریه با فشارهایی مواجه خواهند شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *