رسانه خبری پیامِ ایرانی

مرگ ۲۲۰۰ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ویروس کرونا در آمریکامنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

منابع رسمی ایالات متحده آمریکا، شامگاه سه شنبه ۱۴ آوریل از مرگ ۲۲۰۰ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر شیوع بیماری کرونا در این کشور خبر دادند.

بر اساس آخرین گزارش که از سوی دانشگاه «جونز هاپکینز» منتشر شد، تنها طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر در آمریکا بر اثر ویروس کرونا جان باختند.

با ثبت مرگ بیش از دوهزار نفر تنها در ۲۴ ساعت گذشته، ایالات متحده آمریکا از نظر آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است.

بر اساس گزارش منتشر شده شامگاه سه شنبه ساعت ۲۰٫۳۰ به وقت محلی دانشگاه «جونز هاپکینز» که منبع اصلی نشر آمار مرگ و میر بیماری کرونا به شمار می‌آید، تعداد فوتی‌های آمریکا بر اثر ویروس کرونا به ۲۵۷۵۷ نفر رسید.

این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته که کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت را به تعلیق درآورد.
ترامپ از دولتش خواست تا از کمک‌های آمریکا به این نهاد بین المللی برای اهداف دیگری استفاده کند. سازمان ملل در واکنش به اظهارات ترامپ اعلام کرد که اکنون زمان جنگ با این بیماری کرونا است و زمان مناسبی برای کاهش بودجه سازمان جهانی بهداشت نیست.

در همین حال «اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک، گفت، طی ۲۴ ساعت گذشته تنها در ایالت نیویورک ۷۷۸ مورد فوتی ثبت شد این عدد مرگ و میر نسبت به روز گذشته که ۶۷۱ مورد بود، نشان می دهد که مرگ بر اثر کرونا در این ایالت رو به افزایش گذاشته است.

طبق اظهارات «اندرو کومو» در مقابل اما بدترین مرحله اپیدمی از نظر فرماندار ایالت نیویورک به پایان رسیده است چون به گفته او تعداد مبتلایان جدید کمتر شده و موارد انتقال مبتلایان جدید کرونایی به بیمارستان‌ها نیز کاهش یافته است.

فرماندار ایالت نیویورک افزود: «تعداد مبتایان منتقل شده به بیمارستان‌ها در مقایسه با روز دوشنبه که ۱۶۰۰ نفر بود بسیار کمتر است .در اوایل ماه آوریل بیش از ۳۴۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شد.

طبق گزارش دانشگاه «جونز هاپکینز» ایالت نیویورک به عنوان کانون اصلی مرکز اپیدمی کرونا در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آ‌ید. این ایالت تقریباً نیمی از کل مرگ و میر «Covid-19» در این کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.