رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازگشت بیش از ۲۴۲ هزار مهاجر افغان از ایران طی چهار ماه



منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سازمان بین‌المللی مهاجرت چهارشنبه ۱۵ آوریل اعلام کرد، طی چهار ماه سال جاری میلادی ۲۴۲ هزار و۹۹۷ مهاجر افغان از ایران به افغانستان بازگشت کرده‌اند.

این سازمان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این مهاجرین افغان از تاریخ ۴ ژانویه الی ۱۱ آوریل امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از ایران به کشور شان بازگشت کرده‌اند. در این اعلامیه آمده مهاجرین افغان از طریق مرزهای نیمروز و اسلام قلعه وارد افغانستان شدند.

در این اعلامیه به بازگشت افغان ها از پاکستان نیز اشاره شده و آمده است، طی چهار ماه سال جاری یک هزار و ۸۳۳ مهاجر افغان از پاکستان بازگشت کرده‌اند.

از سوی دیگر، ولایت هرات در غرب افغانستان مرز مشترک با ایران دارد گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و بازگشت روزانه هزاران مهاجر افغان از آن کشور باعث شده که هرات به یکی از آسیب پذیرترین ولایت‌های افغانستان در بخش شیوع کرونا تبدیل شود.

در همین حال، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد، یک پایه دستگاه «حرارت سنج اتومات» در مرز اسلام قلعه هرات (نقطه صفری ایران) نصب کرده و مهاجرین که از ایران وارد کشور شوند مورد بررسی بهداشتی قرار می‌گیرند.

این وزارت اعلام کرد، تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۷۸۴ نفر رسیده است که از این میان ۳۰۶ مورد آن مربوط به ولایت هرات می‌شود.





منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.