رسانه خبری پیامِ ایرانی

تلاش آلمان برای دستیابی به سیاستی مشترک در قبال بحران کرونا | آلمان | DW


نگاه‌ها در آلمان متوجه کنفرانس روز چهارشنبه ۲۷ فروردین (۱۵ آوریل) آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با نخست‌وزیران ایالت‌های این کشور بر سر رسیدن به راهکاری مشترک در قبال بحران کرونا است.

این در حالی است که بسیاری از مسئولان ایالت‌های آلمان رویکردی متفاوت نسبت به بحران کرونا و سیاست رفع محدودیت‌ها دارند.

آرمین لاشت، نخست‌وزیر ایالت نوردراین وستفالن آلمان در آستانه برگزاری کنفرانس مشترک مرکل با مسئولان ایالت‌ها خواستار دستیابی به یک راهکار مشترک در قبال بحران کرونا شده است.

لاشت گفته است: «ما به توافق همه ۱۶ ایالت نیاز داریم. به‌ویژه در ارتباط با سیاست بازگشایی مدارس نباید از سوی ایالت‌ها تکروی صورت گیرد.»

کاهش روند ابتلا به ویروس جدید کرونا در آلمان موضوع بررسی مجدد سیاست مشترک ایالت‌های آلمان در قبال بحران کرونا را الزامی کرده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در آلمان به ۳۴۹۵ نفر رسیده است. همین آمار تعداد موارد تایید‌شده ابتلا به ویروس جدید کرونا در آلمان را بیش از ۱۳۲ هزار نفر اعلام کرده است. در عین حال آمار رسمی حکایت از روند نزولی ابتلا به بیماری کرونا در آلمان دارد.

اطلاع‌رسانی به مردم

روز چهارشبنه ۱۵ آوریل قرار است آنگلا مرکل با نخست‌وزیران ایالت‌های مختلف آلمان کنفرانسی ویدیویی برگزار کند. یکی از محورهای اصلی مذاکرات امروز مسئولان ایالت‌های آلمان تصمیم‌گیری درباره بازگشایی مدارس در این کشور پس از پایان تعطیلات عید پاک است.

آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین وستفالن

آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین وستفالن

ایون گباور، وزیر آموزش و پرورش ایالت نوردراین وستفالن اعلام کرده است که مدارس این ایالت پس از عید پاک به طور گا‌م‌به‌گام بازگشایی خواهد شد. پس از آن، موضوع بازگشایی مهدکودک‌ها در دستور کار خواهد بود. احتمال می‌رود کودکستان‌ها و مهدکودک‌های این ایالت نیز یک هفته پس از پایان تعطیلات عید پاک بازگشایی شود.

این در حالی است که مارکوس زودر، نخست‌وزیر ایالت بایرن با بازگشایی مدارس پس از پایان تعطیلات عید پاک مخالفت ورزیده است. الزامی کردن استفاده از ماسک ایمنی در آلمان نیز از دیگر موضوعات محوری گفت‌وگوهای مرکل با نخست‌وزیران ایالات‌های المان خواهد بود.

انتظار می‌رود که پس از پایان مذاکرات روز چهارشنبه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان درباره نتایج کنفرانس یاد شده به عموم مردم این کشور اطلاع‌رسانی کند.

شدت ابتلا به ویروس جدید کرونا و بیماری کووید ۱۹ در ایالت‌های آلمان بسیار متفاوت است. در حالی که بیشترین میزان ابتلا در دو ایالت بایرن و نوردراین وستفالن ثبت شده است، در برخی دیگر از ایالت‌ها، همچون هامبورگ و ایا‌لت‌های شرقی این کشور، میزان ابتلا کمتر بوده است.

سایت سرویس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی در همین ارتباط از تردید کارشناسان نسبت به دست‌یابی به سیاست و راهکاری واحد و مشترک از سوی ایالت‌های مختلف آلمان خبر داده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

dsw shoes Donyaye Faanigodfather 3 vs coda Tabriz Qizi Nobarjelah bosnia and herzegovina natural remedy to kill aphids on roseslejerbo randers afdeling 229-0 løvenholmvej 1950 croatia دانلود gbwhatsapp xiaomi la paz bolivia home gym تهران moldova 9 may man period دانلود فیلم به رنگ ارغوان