رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان همدان


خبرگزاری هرانا – امروز چهار شنبه ۲۷ فروردین ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان همدان به اجرا درآمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امروز چهار شنبه ۲۷ فروردین ماه، یک زندانی در زندان همدان اعدام شد.

بر اساس این گزارش متهم در اسفند ماه سال ۹۳ اقدام به قتل ۴ نفر از اعضای یک خانواده کرده بود.

حسن خانجانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: “قاتل پس از ۴۰ روز بعد از وقوع جنایت توسط کارآگاهان اداره آگاهی همدان در اول اردیبهشت سال ۹۴ دستگیر و پس از محاکمه در دادگاه کیفری شعبه یک همدان به چهار بار اعدام محکوم می شود”.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.