رسانه خبری پیامِ ایرانی

روسیه ۱۳ دیپلمات آمریکایی و لهستانی را اخراج می‌کند | جهان | DWسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه عصر جمعه ۲۷ فروردین (۱۶ آوریل) به خبرگزاری اینترفکس گفت که روسیه اقدام به اخراج ۱۰ دیپلمات آمریکایی و سه دیپلمات لهستانی خواهد کرد و دست به اعمال تحریم‌هایی علیه آمریکا خواهد زد.

روسیه علاوه بر این، فعالیت سازمان‌ها و نهادهای خیریه وابسته به آمریکا را که «در امور این کشور دخالت می‌کنند»، محدود خواهد کرد. همچنین سفرهای کاری دیپلمات‌های آمریکایی به روسیه به میزان قابل توجهی کاهش داده خواهد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته لاوروف، ورود هشت دیپلمات آمریکایی کاملا ممنوع خواهد شد و اسامی این افراد عصر جمعه در «لیست سیاه» منتشر می‌شود. 

جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه نیز گفته است که احتمالا به ایالات متحده بازخواهد گشت تا در واشنگتن پیرامون این شرایط مشورت کند. روسیه پیشاپیش آناتولی آنتونوف، سفیر خود در آمریکا را فراخوانده است.

سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا روسیه را مسئول یک حمله هکری بزرگ و دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور می‌دانند. کاخ سفید علاوه بر اخراج گروهی از دیپلمات‌های روسی، دست به اعمال تحریم‌های جدیدی نیز علیه این کشور می‌زند. شش شرکت فناوری که از نهادهای امنیتی مخفی روسیه حمایت می‌کنند در فهرست این تحریم‌ها هستند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

طبق آنچه ایالات متحده آمریکا اعلام کرده، ۳۲ فرد و سازمان نیز مورد تحریم قرار می‌گیرند که برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا فعالیت کرده‌اند. آمریکا می‌گوید این تحریم‌ها اقدامات تنبیهی هستند که در واکنش به حملات هکری گسترده به وزارتخانه‌ها، مقامات دولتی و شرکت‌های مختلف انجام شده‌اند و آمریکا مقامات امنیتی روسیه را پشت آن‌ها می‌دانند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.