رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کاظم صفابخش از زندان اوین آزاد شد


خبرگزاری هرانا – کاظم صفابخش، زندانی سیاسی امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه با اعمال بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه از زندان اوین آزاد شد. این آزادی زودهنگام به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، کاظم صفابخش، فعال ترک (آذربایجانی) با اعمال بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه از زندان اوین آزاد شد.

آقای صفابخش در تاریخ ۴ آذرماه سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود. وی در تاریخ ۳ تیرماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات “تشکیل و اداره گروه تجزیه طلب (کانال تلگرامی) و دعوت افراد به اغتشاشات و جنگ و نبرد خیابانی، تشویش اذهان عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این حکم در مرحله تجدیدنظر با برائت از اتهام “تشکیل و اداره گروه تجزیه طلب (کانال تلگرامی) و دعوت افراد به اغتشاشات و جنگ و نبرد خیابانی” به ۲ سال حبس تعزیری کاهش یافت.

کاظم صفابخش، شهروند اهل مشگین شهر در استان اردبیل است.

آزادی زودهنگام آقای صفابخش به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. پیشتر رئیس قوه قضاییه طی نامه ای خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، علاوه بر مناسبت فرا رسیدن عید نوروز با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا، خواهان اعطای «عفو» به بخشی از زندانیان کشور، شده بود که این درخواست با موافقت آقای خامنه ای اجابت شد. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.