رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرمانده سپاه از دستگاه «ویروس‌یاب» کرونا رونمایی کرد


Share

سردار پاسدار سلامی ادعا کرد «دانشمندان بسیجی» دستگاهی ساخته‌اند که می‌تواند نه تنها ویروس کرونا بلکه هر ویروسی را از راه دور و بدون خون‌گیری در ۵ ثانیه شناسایی کند.  سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد این دستگاه را سازمان غذا و دارو تائید نکرده است.

سردار پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران همراه با غلامرضا سلیمانی، فرمانده سازمان بسیج چهارشنبه ۲۷ فروردین در مراسم رونمایی ویژه‌ای شرکت کرد: رونمایی از دستگاهی که بسیجی‌ها ساخته‌اند و ادعا می‌کنند قدرت تشخیص ویروس کرونا در محیط را دارد، آن هم با استفاده از ایجاد میدان مغناطیسی. به گزارش خبرگزاری تسنیم فرمانده سپاه گفت:

«اساس این دستگاه این است که با استفاده از ایجاد میدان مغناطیسی یعنی استفاده از ویروس دوقطبی که داخل این دستگاه تعبیه می‌شود، هر نقطه‌ای از محیط تا شعاع صد متر که آلوده باشد آنتن این دستگاه در مقابل آن قرار می‌گیرد و در عرض ۵ ثانیه موفق می‌شود که نقطه آلوده را کشف کند.»

در مراسم رونمایی از این دستگاه نوظهور در حالی که سلامی مقابل میکروفن حرف می‌زد، یک پاسدار دستگاه ساخته شده را که در ابعاد یک وسیله آشپزخانه و مجهز به یک آنتن است در دست گرفت و آن را رو به مجری صدا و سیما و فرمانده سپاه پاسداران قرار داد. هیچ اتفاقی نیفتاد. سلامی در همان حال در ادامه سخنانش گفت:

«این دستگاه نیاز به خون‌گیری ندارد و از راه دور انجام و هوشمندانه عمل می‌کند یعنی برای غربالگیری انبوه استفاده می‌شود و سطوح آلوده و افرادی را که آلوده هستند را کاملا تشخیص می‌دهد و در عین حال برای ضدعفونی‌های هوشمند هم پاسخ می‌دهد که بی‌جهت نقاط غیرآلوده ضدعفونی نشود.»

فرمانده سپاه ادعا کرد که این «پدیده علمی شگفت‌انگیز» در بیمارستان‌های مختلف آزمایش شده و بیش از ۸۰ درصد دقت دارد و  مبنای خوبی برای تشخیص هر نوع ویروس است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در نشست خبری ویدیویی خود در پاسخ به خبرنگار آناتولی درباره ساخت دستگاه ویروس‌یاب کرونا گفت:

«اگر این دستگاه از سوی وزارت بهداشت تائید شده بود حتما در گزارش رونمایی آن اعلام می‌شد. مرجع تائید وزارت بهداشت است. این دستگاه را سازمان غذا و دارو تائید نکرده، اگر تائید بشود مجوز تولید انبوه می‌دهیم.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شنبه ۳ فروردین طی سخنانی که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد با تکیه بر قسمتی از آیه ۱۱۲ سوره‌ انعام به احتمال داد که جن و انس دست در دست هم ویروس کرونا در ایران همه‌گیر کرده‌اند. علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس هم حدود دو هفته قبل ادعا کرده بود همه‌گیری کرونا در جهان جنگ بیولوژیکی است که آمریکا علیه ایران و چین به راه انداخته اما در پایان به نفع ایران تمام می‌شود. روز گذشته آیت‌الله احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان در نامه‌ای به شورای مشورتی ادیان سازمان ملل پیشنهاد داد روزی به عنوان «روز جهانی دعا برای رفع ویروس کرونا» در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

عضو خبرگان رهبری: در جهان «روز دعا برای رفع ویروس کرونا» تعیین شود

 

 

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.